PIRLOV PRVENAC: Juventus osvojio Superkup Italije, Ronaldo najbolji strelac u istoriji fudbala (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 21.Jan.2021, 00:12

Portugalac je večeranjim pogotkom stigao do brojke od 760. golova, ostavivši iza sebe Jozefa Bikana koji je postigao 759.

Fudbaleri Juventusa savladali su Napoli rezultatom 1:0 (0:0) u finalu Superkupa Italije i tako stigli do prvog trofeja u sezoni.

Velika borba viđena je na Mapei stadionu, a posebno u drugom poluvremenu. Prvih 45 minuta prošlo je u blagoj terenskoj inicijativi "stare dame", ali najbolju šansu imao je Napoli. Irving Lozano je u 29. minutu imao >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << odličnu priliku da svom timu donese vođstvo, međutim, njegov udarac glavom sa peterca fantastično zaustavlja Vojšćeh Šćensni.

Nastavak igre doneo je mnogo drame i propuštenih prilika, ređali su se udarci "bjankonera". David Ospina konačno je kapitulirao u 64. minutu, strelac je bio Kristijano Ronaldo. Portugalac se odlično snašao i snažnim udarcem iz neposredne blizine zatresao mrežu i tako postao najbolji strelac u istorji fudbala. Juveova "sedmica" je večeranjim pogotkom stigao do brojke od 760. golova, ostavivši iza sebe Jozefa Bikana koji je postigao 759.

Saluden al MÁXIMO goleador en solitario en toda la HISTORIA del fútbol profesional. 🐐🇵🇹

Volea y ya son 760 GOLES de Don Cristiano Ronaldo y contando.

Juventus 1-0 Napoli#Supercoppapic.twitter.com/FbTPcE2LcK

— Solo Fútbol Goles ⚽️ (@SoloFGoles10) January 20, 2021

Imao je Napoli odličnu priliku da stigne do izjednačenja, ali je Lorecno Isninje u 80. minutu promašio penal.

Can’t help but feel for Lorenzo Insigne.

Born and bred in Naples, and captain of his boyhood club.

Chance to level #Supercoppa against Juventus but completely misses penalty 🥵#NapoliJuve

pic.twitter.com/3M9wCjS92n

— Sacha Pisani (@Sachk0) January 20, 2021

Puleni Đenara Gatuza krenuli su na "sve ili ništa" a to je kaznio Alvaro Morata u petom minutu sudijske nadoknade.