Pobeda Olimpijakosa za plasman u osminu finala

Izvor: RTS, 13.Dec.2018, 09:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Olimpijakos – Milan 3:1 (0:0). Fudbaleri Olimpijakosa savladali su Milan u meču poslednjeg kola grupne faze Evrokupa i u direktnom sudaru dva rivala za osminu finala uspeli da se plasiraju u nastavak takmičenja.
Sjajan meč odigrali su rivali u Pireju. Posle „miroljubivog" prvog poluvremena u kome nije bilo golova, igra se rasplamsala u nastavku u kome je domaćin uspeo da ostvari pobedu od dva gola >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << razlike, koliko mu je bilo i neophodno, i plasira se u Top 16 fazu takmičenja.

Prvo poluvreme obilovalo je prilikama pred oba gola, a srećniji zbog rezultata posle prvih 45 minuta igre sigurno je bio Olimpijakos, koji je uspeo da odbrani svoju mrežu.
U nastavku domaćin je krenuo na sve ili ništa i uspeo je da osvoji sve. Olimpijakos je poveo u 60. minutu. Posle kratko izvedenog kornera lopta je došla do Sisea koji pogađa mrežu.
Domaćin je udvostručio prednost deset minuta kasnije. Giljerme je šutirao sa oko 23 metra, lopta je na putu do gola zakačila Zapatu i lobovala Pepea Rejnu.
Milan se nije predavao i minut kasnije uspeo je da smanji prednost protivnika i ostvari rezultat koji je njih vodio dalje. Posle izvedenog kornera Zapata je bio najviši u skoku i glavom postigao gol.
Sada je Olimpijakos morao da postigne još jedan gol da bi prošao dalje, a to se dogodilo u 81. minutu susreta. Abate je povlačio Torosidisa prilikom izvođenja kornera, što je bilo dovoljno da sudija dosudi najstrožu kazni. Fortunis je bio siguran sa bele tačke i postavio konačan rezultat, koji je njegov tim odveo u nastavak takmičenja.Rezultati i tabele:
Rezultati i tabele (prve dve ekipe su se plasirale u osminu finala):

Grupa A
AEK Larnaka - Bajer Leverkuzen 1:5 (1:2)
Ludogorec - Cirih 1:1 (1:1)
Tabela: Bajer 13, Cirih 10, AEK 5, Ludogorec 4.
Grupa B
RB Lajpcig - Rozenborg 1:1 (0:0)
Seltik - Salcburg 1:2 (0:0)
Tabela: Salcburg 18, Seltik 9, RB Lajpcig 7, Rozenborg 1.
Grupa C
Kopenhagen - Bordo 0:1 (0:0)
Slavija Prag - Zenit 2:0 (2:0)
Tabela: Zenit 11, Slavija 10, Bordo 7, Kopenhagen 5.
Grupa D
Spartak Trnava - Fenerbahče 1:0 (1:0)
Dinamo Zagreb - Anderleht 0:0
Tabela: Dinamo 14, Fenerbahče 8, Spartak Trnava 7, Anderleht 3.
Grupa E
Sporting - Vorskla 3:0 (3:0)
Arsenal - Karabag 1:0 (1:0)
Tabela: Arsenal 16, Sporting 13, Vorskla 3, Karabag 3.
Grupa F
Didelanž - Betis 0:0
Olimpijakos - Milan 3:1 (0:0)
Tabela: Betis 12, Olimpijakos 10, Milan 10, Didelanž 1.
Tok meča:
22.54 - Kraj utakmica, rezultati: AEK Larnaka - Leverkuzen 1:5 (1:2), Arsenal - Karabah 1:0 (1:0), Seltik - Salcburg 1:2 (0:0), Dinamo Zagreb - Anderleht 0:0, Dudelanž - Betis 0:0, Kopenhagen - Bordo 0:1 (0:0), Ludogorec - Cirih 1:1 (1:1), Lajpcig - Rozenborg 1:1 (0:0), Slavija - Zenit 2:0 (2:0), Sporting - Vorskla 3:0 (3:0), Trnava - Fenerbahče 1:0 (1:0).
22.53 - Kraj utakmice, Olimpijakos je savladao Milan sa 3:1.
22.38 - GOOOL! Olimpijakos vodi sa 3:1. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Fortunis.

22.37 - Penal za Olimpijakos. Abate je držao Torosidisa prilikom izvođenja kornera i sudija je pokazao na belu tačku.
22.28 - GOOOL! Milan smanjuje na 2:1. Posle kornera Zapata je bio najviši u skoku i glavom savladao golmana Olimpijakosa.
22.26 - GOOOL! Olimpijakos vodi sa 2:0. Udarac Giljermea sa oko 23 metara lopta je na putu do gola zakačila Zapatu i prevarila Rejnu.
22.21 - Rasplamsala se igra, samo minut kasnije Milan je propustio veliku šansu da stigne do izjednačenja. Krutone je bio odličnoj prilici, ali je njegov šut bio nepreciza. Potom je Olimpijakos mogao do željene prednosti, ali je šut Fortusa golman Milana uspeo da zaustavi.
22.16 - GOOOL! Olimpijakos vodi protiv Milana sa 1:0. Posle kratko izvedenog kornera stvorila se gužva u kaznenom prostoru najbolje se snašao Sise i zatresao mrežu. Domaćinu treba još jedan gol za prolaz dalje.
21.50 - Ostali rezultati: AEK Larnaka- Leverkuzen 1:2, Arsenal - Karabah 1:0, Seltik - Salcburg 0:0, Dinamo Zagreb - Anderleht 0:0, Dudelanž - Betis 0:0, Kopenhagen - Bordo 0:0, Ludogorec - Cirih 1:1, Lajpcig - Rozenborg 0:0, Slavija - Zenit 2:0, Sporting - Vorskla 3:0, Trnava - Fenerbahče 1:0.
21.50 - Poluvreme u Pireju, rezultat je  0:0.
21.00 - Počeo je meč u Pireju. U istom terminu igra se još 11 mečeva: AEK Larnaka- Leverkuzen, Arsenal - Karabah, Seltik - Salcburg, Dinamo Zagreb - Anderleht, Dudelanž - Betis, Kopenhagen - Bordo, Ludogorec - Cirih, Lajpcig - Rozenborg, Slavija - Zenit, Sporting - Vorskla, Trnava - Fenerbahče.
20.30 - Poznati su sastavi timova.
Olimpijakos: Sa, Elabdelaui, Sise, Vuković, Kutris, Kamara, Giljerme, Podense, Fortunis, Fetfatsidis, Gerero.

Milan: Reina, Kalabrija, Abate, Zapata, Rodriges, Kesi, Bakajoko, Čalhanoglu, Kastiljeho, Kutrone, Iguain.
Olimpijakos i Milan nalaze se u borbi za drugo mesto u Grupi F koje vodi u nokaut fazu takmičenja.