Oklahoma namučila Lejkerse, Indijana bez šansi protiv Bruklina

Izvor: B92, 11.Feb.2021, 10:58

Los Anđeles Lejkersi su sa 114:113 porazili Oklahoma Siti Tandere, dok su Bruklin Netsi sa 104:94 bili bolji od Indijana Pejsersa.

Oklahoma Siti je prilično namučila Lejkerse i utakmicu "oterali" u produžetak u "Stejpls Centru".

Lejkersima je evidentno nedostajao Entoni Dejvis, dok su Tanderi igrali bez najboljeg igrača Šej Gildžes Aleksandera.

Prvo poluvreme je prošlo u znaku gostujućeg tima, pogotovo ta prva četvrtina u kojoj je Oklahoma ubacila >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 37 poena, a sve zahvaljujući sjajnom startu sa 13:4.

Kako je utakmica odmicala tako su Lejkersi igrali sve bolje i bolje, a posle efikasnog prvog poluvremena su imali dvocifreni zaostatak, kada je na semaforu stajalo 67:57.

U trećem kvartalu, Lejkersi su slavili sa 27:16 i najavili dramatičnu završnicu, a kada je Al Horford pogodio za 105:102 činilo se da će i pobediti, pa je Lebron Džejms trojkom izborio produžetak.

Tamo su Lejkersi bili bolji rival i pobedili sa 114:113.

Lebron Džejms je sa 25 poena bio najefikasniji, a isto toliko je na drugoj strani ubacio i Al Horford. Zanimljivo, Lebron nije želeo da govori sa novinarima po završetku utakmice.

Bruklin Netsi čitave sedmice igraju bez Kevina Durenta (kovid protokol), ali to nije bio veliki problem za njih pošto su uspešno savladali Indijana Pejserse i to dvocifrenom razlikom, 104:94.

Duel bivša ABA ligaša obeležio je plejmejker Kajri Irving, koji je utakmicu završio sa 35 postignutih poena, dok je Džejms Harden imao 19 uz 11 skokova i 5 asistencija.

Domantas Sabonis je predvodio Indijanu sa 18 poena, 9 skokova i 4 asistencije, dok je Malkolm Brogdon upisao 15 poena, 5 skokova i 6 asistencija.

Indijani je ovo bio 13. poraz u sezoni uz 12 pobeda, dok je Bruklin na trećem mestu sa 15 pobeda i 12 poraza.