Od 2:0 do 2:3 u Lionu – Lil i dalje vodi u šampionskoj trci

Izvor: B92, 25.Apr.2021, 23:08

Fudbaleri Lila ostaće prvoplasirani tim francuske Lige 1 i posle 34. kola pošto su pobedili Olimpik u Lionu rezultatom 3:2 (1:2).

Tako su četiri kola pre kraja i dalje lideri na tabeli sa 73 osvojena boda, jednim više od Pari Sen Žermena.

Izabranici Kristofa Galtijera su do trijumfa na terenu takođe još jednog kandidata iz senke za titulu došli do trijumfa posle velikog preokreta od 0:2.

Olimpik je vodio od 20. minuta golom Slimanija, a prednost je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << duplirana u 35. minutu autogolom Fontea.

Međutim, preokret je najavljen u nadoknadi prvog poluvremena kada je mrežu domaćina pogodio Buruk Jilmaz.

U 60. minutu je Dejvid doneo izjednačenje i uneo pravu dramu u poslednjih pola sata gde je epilog bio pobeda Lila.

U 85. minutu je Jilmaz postigao pobedonosni gol za veliku radost gostiju i pobedu, možda, vrednu titule.