Nova šansa za Markeca? Liverpul slavio na Ivud parku, Marković strelac! (video)

Izvor: Sportske.net, 19.Jul.2018, 23:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nova šansa za Markeca? Liverpul slavio na "Ivud parku", Marković strelac! (video)

Fudbaleri Liverpula odigrali su poslednji meč na pripremama pred put u SAD.

Izabranici Jirgena Klopa slavili su sa 0:2 (0:0) na "Ivud parku" protiv Blekburn Roversa.

Klop je na startu izveo sledećih 11: Karijus, Klajn, Matip, Klavan, Moreno, Vudburn, Milner, Lalana, Odžo, Origi, Solanke

Imali su "Redsi" veliku šansu već u šestom minutu, ali Dominik Solanke nije uspeo da iskoristi jedanaesterac.

Nije bilo golova u prvih 45 minuta, a u >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << nastavku je Klop na teren poslao potpuno novu postavu: Karijus, Gomez, N. Filips, Van Dajk, Robertson, Keita, Fabinjo, K. Džouns, R. Kamačo, Staridž, Marković

Igrao se 63. minut, kada je Danijel Staridž proigrao Lazara Markovića, bivši fudbaler Partizana je bio brži od čuvara, namestio se na šut u kaznenom prostoru rivala i matirao golmana Blekburna efektnim udarcem za 1:0.

Iskoristio je Klop taj trenutak da na klupu pošalje i Karijusa, Nemca je među stativama zamenio mladi Irac Keleher.

Deset minuta nakon prvog gola, Liverpul postiže i drugi, ovoga puta Keita proigrava Staridža, koji spoljnom vara golmana Blekburna za 2:0.

Do kraja nije bilo promene rezultata, ovo je bio četvrti meč Liverpula na pripremama, pre Blekburna su savladali Čester (7:0) i Tranmeri (3:2), dok su odigrali bez golova protiv Burija.

Ostaje da se vidi hoće li Marković konačno ubediti Klopa da mu ukaže šansu, "Redse" sada očekuje turneja po SAD, gde će odigrati četiri utakmice, protivnici će im biti Borusija Dortmund, Mančester siti i Mančester junajted.

Nakon toga će u Dablinu odigrati pripremni meč sa Napolijem, a pripreme zatvaraju susretom protiv Torina na "Enfildu".