Izvor: MozzartSport.com, 23.Jan.2021, 20:25

Nica konačno osetlia slast pobede: Majstorija Atala za poraz Lansa (VIDEO)

Desni bek junak gostiju

Agonija Nice koja je trajala duže od mesec dana, danas je okončana minimalnom pobedom nad Lansom (1:0) u okviru 21. kola šampionata Francuske. Gostujući klub seriju od pet utakmica bez pobede tokom kojih je osvojio samo dva boda prekinuo je pogotkom Atala u 49. minutu i tako stigao do sedmog ovosezonskog slavlja.

Desni bek dobio je loptu na boku, lažnjakom i promenom pravca izbacio je čuvara iz igre i potom šutirao iskosa u dalji >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << ugao za prvi gol u aktuelnoj sezoni i značajna tri boda na kontu Nice. Alžirac, koji je krajem novembra zadobio povredu, sredinom decembra se vratio na teren, a od tada Adrian Ursea dozirano mu pruža šansu, te je odmah nakon pogotka odlučio da ga poštedi daljih napora i zameni ga.

Gosti su pobedu mogli da osiguraju u 72. minutu kad se Amin Guiri našao u veoma izglednoj prilici, ali je šutirao preko prečke. Neprecizan, devet minuta kasnije bio je i Maolida, a neiskorišćene šanse gostiju mogao je da naplati Simon Bokote Banza u 87. minutu, međutim ni rezervista Lansa nije uspeo da pogodi okvir gola.

Domaćin je minimalnim porazom osmi put ostao praznih šaka ove sezone, dok je Nica sedmim trijumfom stigla do sume od 26 bodova.

FRANCUSKA 1 – 21. KOLO