Izvor: MozzartSport.com, 30.Okt.2021, 23:17

Nema Kumana, ali nema ni igre: Barseloni samo bod protiv Alavesa (VIDEO)

Promena trenera nije dala rezultat. Luis Rioha nastavio da muči Katalonce

Otišao je Ronald Kuman, ali ekipa nije reagovala. Pod vođstvom trenera B tima i nekadašnjeg levog beka, Serđija Barhuana, koja je privremeno rešenje za upražnjeno mesto na klupi - verovatno dok ne stigne Ćavi - Barselona je na svom stadionu odigrala samo 1:1 sa Alavesom.

Posle bačenog prvog poluvremena, odigranog bez ikakvog uzbuđenja, Katalonci su pružili mnogo bolju >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << igru u nastavku. Uspeli su da povedu u 49. minutu prelepim pogotkom Memfisa Depaja posle akcije sa Đordijem Albom, ali je samo tri minuta kasnije Luis Rioha doneo izjendačenje gostima iz takođe odlične akcije i dodavanja Hoselua.

Bio je to njegov tek peti gol u 74 utakmice Primere, ali treći protiv Barselone. Prošle sezone je pogodio takođe u remiju 1:1, a onda i u porazu 1:5.

Iako su svim silama probali da vrate vođstvo i upišu tri boda, domaćini nisu uspeli da stignu do pete pobede u 11. kola. S ovim bodom Barselona se pomakla tek za jedno mesto i nalazi se na devetoj poziciji, sa osam bodova manje od vodećeg trija Real Madrid - Sevilja - Real Sosijedad. Alaves je na 16. mestu sa 10 bodova, ali ima tri utakmice bez poraza u nizu (dve pobede i ovaj remi).