Izvor: MozzartSport.com, 30.Okt.2021, 04:38

Nekaksina nada i dalje živi, Mazatlan ostao bez boda u nadoknadi (VIDEO)

Meksiko: Salas iz penala za produžetak sna o plasmanu u plej-of - 2:1 (1:0)

Kuva u Meksiku, samo Klub Amerika može da nakrivi kapu, pošto je osigurala pol-poziciju i start u plej-ofu od četvrtfinala. Ostali se “kolju” za preostale tri pozicije unutar “zone četiri” koje nose isti benefit ili za ulazak u plej-of i i kretanje od osmine finala.

Neophodne su Nekaksi bile dve pobede u poslednje dve runde kako bi bila mirna i ušla u dogravanje. Načinjen je prvi >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << siguran korak, Nekaksa je posle triumfa golom iz penala u 93. minutu na dobrom putu da nastavi pohod na titulu i produži sezonu - 2:1 (1:0).

Uskočila je Nekaksa sa dve vezane pobede u plej-of, ali sa 20 bodova, koliko ih ima i Mazatlan, nije siguran putnik u nokaut fazu Aperture. Samo još jedan trijumf će joj to garantovati. Uostalom, kao i Mazatlanu.

Nizale su se šanse pred golom gostiju, ali je golman Vikonis magnetnom silom privlačio udarce fudbalera Nekakse. Sve do 39. minuta kada je bio nemoćan. Razmenili su domaći igrači dupli pas, ušetao se Alan Medina skoro u peterac, zavrnuo u sredinu, a na loptu je natrčao Alehandro Zendehas.

Približio se Alehandro Zendehas vodećem Hermanu Berterameu, koji na svom kontu ima devet prvenstvenih golova. Stoji Zendehas na šest golova, a na korak do ofanzivca Atletiko San Luisa prišao je Kamilo Sanveco. Brazilac je postigao osmi gol - treći iz penala. Zaslužan je za skoro polovinu golova Mazatlana ove sezone, i ako tim Benjata San Hozea uđe u doigravanje, “krivac” će biti Kamilo Sanveco.

I malo je nedostajalo da se Mazatlan kući vrati zadovoljan i ima jednu brigu manje... Ali, revanširali su se gosti Nekaksi. Igrali su rukom u kaznenom prostoru - zbog iste stvari sudija pokazao na belu tačku nekih dvadesetak minuta ranije - a u nadoknadi se lopte latio Maksimilijano Salas. Nije išlo Argentinca do tog trena - samo jednom se upisao u listu strelaca - ali je prilikom izvođenja jedanaesterca bio hladan kao špricer.