Nebeski skok Ronalda za pobedu Juventusa, Sasuolo siguran

Izvor: RTS, 18.Dec.2019, 23:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Juventusa savladali su ekipu Sampdorije sa 2:1 u gostima u meču 17. kola italijanske Serije A.
"Stara dama" nije imala lak zadatak na gostovanju kod Sampdorije u Đenovi.

Tim iz Torina do pobede je došao krajem prvog poluvremena, sjajnim golom Kristijana Ronalda.
Juve je poveo u 19. minutu, kada je asistenciju Sandra, volej udarcem u gol pretvorio Dibala.
Domaća ekipa izjednačila >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je u 35, kada je nakon greške odbrane rivala i gužve u protivničkom šesnaestercu, na loptu naleteo i zakucao u mrežu Kaprari.
U nadoknadi prvog poluvremena ponovo je asistent kod gola Juventusa bio Aleks Sandro, a ovoga puta strelac je bio Ronaldo. Portugalac je gotovo nestvarno nadskočio svog čuvara i potom glavom smestio loptu u gol.
Juventus je izbio ponovo na prvo mesto Serije A sa tri boda više od Intera, ali i uz meč više.
Sampdorija je 17. sa 15 bodova.
U drugoj današnjoj utakmici Breša je na svom stadionu poražena od Sasuola sa 2:0.
Tabela Serije A:Juventus 42