Izvor: MozzartSport.com, 07.Nov.2020, 19:37

Naljutili ste Mesija, pukla petarda na Nou Kampu! (VIDEO)

Betis stradao na Nou Kampu – 5:2

Slušao je, sigurni smo, Lionel Mesi poslednjih dana negativne komentare o učinku u ovoj sezoni. Priče o tome kako u poslednje vreme može da postigne pogodak samo iz penala. Sve je to primio kao informaciju, naljutio se i onda odlučio da oduva Betis – 5:2. Pobeda nad timom iz Sevilje domeće bar malo mira u redove tima iz Katalonije, i pre svega treneru Barselone Ronaldu Kumanu.

Međutim, Barselona je i ove večeri >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << na Nou Kampu bila povremeno nesigurna i sklona kiksevima da je holandski trener morao na poluvremenu meča da u igru ubaci rovitog Lionela Mesija. U tom trenutku bilo je nerešeno, ali je slavi Argentinac sa dva gola olakšao porođajne muke saigračima. I uticao da Barselona zabeleži jako ubedljiv trijumf.

Svega je bilo u Barseloni. Videli smo dva penala, crveni karton, reakciju VAR-a, sjajne kontre Betisa. I na kraju pogodak Lionela Mesija iz igre. U mesijevskom stilu, levom nogom u bliži ugao.

Barselona je povela pogotkom danas vrlo dobrog Usmana Dembelea. Mladi krilni igrač je sačekao jednu povratnu loptu i zakucao je u mrežu Betisa. Ubrzo je Antoan Grizman promašio jedanesterac, što je bio signal za igrače Betisa da krenu jače u napad. Istina, Barsa je dominirala, ali su aplauze do kraja prvog poluvremena zaslužili gosti.

U zaostavnom vremenu viđena je školska kontra. Sjajnim dodavanjima Betis je probio po levoj strani, uhvatio na krivoj nozi loše postavljenu odbranu Barselone. Na kraju je pogodio Sanabrija.

Morao je Kuman da rizikuje i ubaci u vatgru Lionela Mesija. Motivisani Argentinac je brzo, sa obe ruke, uzeo kormilo Barsine igre. Nije postigao pogodak u 49. minutu, nije ni asistirao, ali je efektno propustio loptu kroz noge posle centaršuta Alabe i stavio Grziman u zicer poziciju. Nije Francuz ovo mogao da promaši.

Praktično, tog momenta je otpor Betisa bio slomnljen. Barsa je delovala motivisano i raspoloženo. Andalužani su imali kakve takve šanse, ali je u 60. minutu Mandi na gol lniji rukom zaustavio udarac Dembelea. Potez za isključenje i novi gol Lionela Mesija iz penala.

Betis se još jednom „ritnuo“, i opet posle kontre pogodio je Loren. Ali je goste brzo ugasio Lionel Mesi.