Na zapadu ništa novo, Šalkeu opet napunjena mreža... (video)

Izvor: Sportske.net, 28.Nov.2020, 21:31

Današnji program u Bundesligi završen ubedljivom pobedom Menhengladbaha.

U utakmici devetog kola Bundeslige, Menhengladbah je večeras na svom terenu savladao ekipu Šalkea rezultatom 4:1.

Ovo je šesti poraz Šalkea od početka sezone, većina je bila veoma ubedljiva, pa je tim iz Gelzenkirhena ostao prikovan za dno tabele sa samo tri osvojena boda, dok je Menhengladbah upisao četvrti trijumf i sada ukupno ima 15 osvojenih bodova, na sedmom mestu na tabeli.
Domaći su poveli u 15. minutu golom Nojhausa, a Šalke je pet minuta kasnije stigao do izjednačenja pogotkom Ramana.

Ipak, nije se dugo čekalo da Menhengladbah ponovo povede, a to se dogodilo u 36. minutu kada je Vent pogodio za 2:1, što je bio i rezultat na poluvremenu.

Posle sedam minuta igre u drugom poluvremenu, Markus Tiram je tu prednost uvećao, a konačnih 4:1 postavio je Volf u 80. minutu meča.

Naš Matija Nastasić je u poraženom timu odigrao celu utakmicu.

Izveštaj sa ostalih današnjih utakmica devetog kola Bundeslige pogledajte OVDE.