Izvor: SrbijaDanas.com, 14.Dec.2019, 18:47

NOVI PORAZ FENERA: Obradović ponovo nije imao rešenja za Vasu Micića i družinu

Efes slavio u istanbulskom derbiju.
Košarkaši Efesa savladali su Fenerbahče na svom parketu u 12. kolu turske Superlige rezultatom 79:66 (17:14, 18:20, 26:10, 18:22). To je pulenima Ergina Atamana druga pobeda nad ekipom Željka Obradovića u samo tri dana, nakon pobede u Evroligi (više pročitajte OVDE).
Posle ujednačenog prvog poluvremena (35:34), Efes je utakmicu prelomio u trećoj četvrtini koju je domaći tim rešio u svoju korist rezultatom 26:10, zahvaljujući serijama od po 8:0 na njenom startu i završetku.
U poslednjih deset minuta Efes je stigao i do maksimalnih 20 poena prednosti (68:48), a izabranici Željka Obradovića su do kraja meča uspeli samo da ublaže poraz.