Izvor: MozzartSport.com, 05.Mar.2021, 08:31

Mršav penal i blistava noć Talavere prekinuli katastrofalan niz Pumasa (VIDEO)

Važno slavlje ekipe Andresa Liljinija - 1:0

Mršav jedanaesterac i blistava noć golmana Pumasa Alfreda Talavere bili su dovoljni ekipi Andresa Liljinija da stigne do vredna tri boda i prekine niz od šest utakmica bez trijumfa u meksičkom prvenstvu - 1:0 (0:0).

Odluka je pala u 70. minutu, nakon što je lopta prilikom centaršuta pogodila jednog igrača gostiju u ruku. Posle gledanja VAR snimka, sudija Rohas jepokazao na belu tačku, a siguran >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << egzekutor najstrože kazne bio je Huan Dineno.

Ipak, svega toga ne bi bilo da briljantni Talavera nije na delu pokazao da je verovatno najbolji deo ovog tima. Iskusni čuvar mreže imao je čak šest odbrana, imao je fantastične procene prilikom istčavanja i širio samopouzdanje među igračima.

Talavera je potpuno uništio samopouzdanje mladog napadača Santos Lagune, Eduarda Agirea, kojem je "skinuo" najveći broj šansi i tako osigurao slavlje svog tima.

Pogodak Dinena mogao bi da znači i izlazak iz krize napadača koji pre ovog kola čak 481 minut nije uspeo da se upiše u strelce. Ipak, sigurnosti mu nije manjkalo kada je gađao sabele tačke u ključnom trenutku utakmce.

Pumasu je ovo bilo tek drugo slavlje u sezoni, pa nakon devet odigranih kola meksičke Klausure ima samo osam osvojenih bodova, dok je Santos Laguna doživela tek drugi poraz, zbog kojeg je ostala na šestoj poziciji na tabeli.