Izvor: MozzartSport.com, 27.Apr.2021, 07:05

Možda zaslužuje više: Bobijevih deset poena za četiri minuta (VIDEO)

Ali, poraz Dalasa u Sakramentu

Šanse su retke, ali Boban Marjanović ume da ih zgrabi. Ne uživa srpski centar bogzna kakvo poverenje Rika Karlajsa, međutim, kad mu trener Dalasa ukaže priliku, Bobi je iskoristi. Tako je bilo na gostovanju Sakramentu, te iako su Maveriski izgubili (106:113) nekadašnji košarkaš Hemofarma, Mege i Crvene zvezde je pokazao koliko može da koristi timu.

Igrao je samo tokom druge četvrtine, ukupno osam minuta proveo >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << na parketu, a za samo četiri – koliko je prošlo od prvog do poslednjeg koša – ubacio deset poena! Sve iz reketa. I to bez promašaja. Iz igre četiri od četiri, sa linije penala dva od dva.

Dovoljno da gosti zahvaljujuči Marjanoviću, ali i Treju Burku (12 poena u tom peoridu) vrate Dalas u igru, spuste razliku na samo sedam poena, posle katastrofalnog početka oličenog u podatku da su gubili 3:20 posle samo nekoliko minuta. Pomalo neobjašnjivo, Karlajs do kraja nije računao na Marjanovića, uprkos njegovoj odličnoj roli u reketu. Može biti da su baš zbog toga Maveriksi opet ušli u problem, te uprkos 24 poena Luke Dončića izgubili prvi meč posle tri vezane pobede gde su uzeli meru Detroitu, Lejkersima i Klipersima.

Za Sakramento je Rišon Holms ubacio 24 poena, dok je njegov doskorašnji saigrač Nemanja Bjelica u porazu Majamija od Čikaga učestvovao sa po jednim poenom, skokom i asistencijom za 11 minuta na terenu.