Moralo je i njima jednom da svane: Đenova izvan opasne zone (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 19.Nov.2017, 15:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Igrač odluke Luka Rigoni, koji je odbranu Krotonea uhvatio na spavanju u 11. minutu

Igra se 13. kolo, a Đenova je zabeležila tek drugu pobedu u sezoni. Ponovo u gostima. Ovoga puta sastav Davidea Balardinija savladao je Krotone na Ecio Šidi i konačno izašao iznad opasne zone – 0:1 (0:1).

Ključni trenutak utakmice u Krotoneu dogodio se još u 11. minutu, kada su Laksalt i Rigoni uvatili odbranu domaćina na spavanju. Urugvajac je centrirao >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << sa leve strane, lopta je jednom pala između štopera domaćina, skamenjen i neodlučan bio je Aleks Kordac, a to je iskoristio nekadašnji vezista Palerma i Kjevada glavom zatrese mrežu domaćina.

Đenova je nakon toga zabarikadirala ispred svog gola i pretila iz kontranapada, dok je domaćin bezuspešno pokušavao da kruniše terensku inicijativu i izbegne neželjeni ishod. Ipak, mreža Matije Perina je treći put ove sezone ostala netaknuta.

ITALIJA 1 - 13. KOLO:

Roma - Lacio 2:1 (0:0)