Izvor: MozzartSport.com, 16.Jan.2021, 15:30

Moćni Sadik i tragični golman uništili Abelardov debi, Alaves pregažen (VIDEO)

Na kraju je bilo 5:0 za Almeriju

Nekadašnjeg defanzivca Barselone Abelarda čeka vraški težak posao na klupi Alevesa. Doveden da timu iz Baskije obezbedi opstanak, Abelrado je možda svesno žrtvovao učešće u Kupu Kralja, ali verovatno nije razmišljao da će u prvom zvaničnom meču doživeti rezultatsku katastrofu. Almerija, predvođena rasploženim Umarom Sadikom, deklasirala je kombinovanu postavu Alavesa sa 5:0. Moglo je da bude i mnogo više.
Blistao je nekadašnji napadač Partizana Umare Sadik, poigravao se sa čuvarima, uspeo da učinak od dva gola oplemeni i pogotkom petom. Međutim, glavni krivac za užasno izdanje Alavesa je golman Antonio Sivera. Tragičnim intervencijama Sivera je pomogao igračima Almerije da se razgoropade i svaki iole ozbiljniji napad pretvore u pogodak.

Sve je počelo u osmom minutu, kada je Sadik udarcem u bliži ugao prevario Siveru i najavio sjajan dan za navijače ekipe sa juga Španije. Nastavak je bio još tragičniji za golmana Alavesa. Kardinalno je pogrešio u 45. minutu kada nije uspeo da uhvati samo solidan šut Akečea. Dozvolio je da mu se lopta izmigolji iz ruku za u tom trenutku velikih 2:0.

Loša predstava Sivere nastavila se 30 sekundi kasnije. Očajno je istrčao na jednu dugu loptu i dozvolio Sadiku da petom pogodi praznu mrežu.

Kada se tome doda da je Alaves od 38. minuta igrao sa igračem manje, pošto je Pina glavom udario čuvara, jasno je što je meč završen posle prvog poluvremena.

Ostatak je bio mučenje za Alaves. I dobra prilika za Almeriju da podigne samopouzdanje. Na kraju je Almerija postigla još dva gola. Jedan je bio autogol Batalje posle lošeg istrčavanja Sivere.

Mogao je Umar Sadik da stigne do het-trika, ali je preterao sa driblinzima u dobroj situaciji. Zaslužio je bivši član Partizana da da sebi oduška posle odlične partije i 11. gola u sezoni. Njegovim dobrim igrama sigurno se raduju i u Humskoj.