Izvor: RTS, 13.Feb.2022, 18:05

Minimalac Liverpula u Barnliju, Njukasl vezao treći trijumf

Fabinjo doneo Liverpulu tri boda u Barnliju, u utakmici 25. kola Premijer lige. Njukasl vezao treću pobedu - protiv Aston Vile 1:0, Vulvsi savladali Totenhem u gostima 2:0.
Ne izgleda Liverpul nimalo ubedljivo u ovom delu sezone, ali su "crveni" u Barnliju vezali četvrti uzastopni trijumf.

Jedini gol na "Turf muru" postigao je Fabinjo u 40. minutu, a ekipa Jirgena Klopa u drugom poluvremenu svu pažnju usmerila je ka čuvanju svog gola. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
"Crveni" su nastavili poteru za Mančester sitijem, koji je i dalje prvi na tabeli sa 63 boda. Liverpul ima devet bodova manje i utakmicu manje.
Njukasl je protiv Aston Vile vezao treći uzastopni trijumf, a jedini gol na meču postigao je Kiran Tripije iz slobodnog udarca u 35. minutu.
"Svrake" su iznad zone ispadanja sa 21 bodom, četiri više od Noriča, uz utakmicu manje.
Totenhem je i drugi put uzastopno poražen na svom terenu, a Vulvsi su slavili sa 2:0.
Raul Himenez je doneo prednost gostima u 6. minutu, da bi konačan rezultat postavio Dendonker u 18.
"Vukovi" su pretekli direktnog rivala u borbi za mesto koje vodi u Ligu šampiona, Totenhem je osmi na tabeli sa bodom manje od današnjeg rivala.
U poslednjem današnjem meču, Lester i Vest Hem su odigrali nerešeno 2:2.
Gosti su bolje otvorili meč i poveli preko Bouvena u desetom minutu.
U poslednjim sekundama prvog dela igre Lester je došao do izjednačenja, kada je Tilemans sigurno izveo jedanaesterac.
Pereira je doneo preokret u 57. minutu, a bod "čekićarima" obezbedio je Kreg Doson, golom u sudijskoj nadoknadi.