Minimalac Alavesa protiv Valjadolida

Izvor: B92, 06.Feb.2021, 00:16

Fudabaleri Alavesa stigli su do pete prvenstvene pobede pošto su na svom terenu pobedili Valjadolid sa 1:0 (0:0) u prvom meču 22. kola La Lige.

Nije to bio preterano uzbudljiv meč, viđeno je malo pravih prilika za gol, ali domaćin je jednu iskoristio i stigao do važnih bodova u borbi za opstanak.

Prvih 45 minuta proteklo je bez izjedne izgledne prilike i pravih akcija.

U nastavku, gol odluke postignut je u 66. minutu. Bila je do odlična akcija Alavesa, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Martin Agiregabirija je odlično centrirao sa desne strane, sve ja pažljivo pratio Hoselu koji je utrčao u peterac i skrenuo loptu u mrežu.

Tri minuta pre kraja, Alaves je mogao i do 2:0.

Edgar mendez je imao odličnu šansu, zahvatio je loptu glavom, ali je golman Đordi Masip refleksno reagovaio i sprečio drugo gol domaćina.

U narednj rundi 13. februara, Eibar dočekuje Valjadolid, dok Alaves ide na megdan Barseloni na "Kamp Nou".