Izvor: Blic, 16.Jan.2011, 14:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Miličić i Peković ultimat fajt borci, Dalas očajan
Košarkaši Minesote izgubili su na svom parketu od Orlanda 108:99 a Darko Miličić i Nikola Peković morali su ranije na klupu zbog šest ličnih grešaka.
Miličić je za 20 minuta postigao 13 poena uz šest uhvaćenih lopti, ali najveći deo posla obavljao je rvajući se sa Dvajtom Hauardom kojeg je zaustavio na 16 poena i devet skokova.
Raspoloženi Hauard je posle meča čestitao igračima Minesote na trudu i borbi posebno se osvrnuvši na Miličića i Pekovića.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
"Problem je bio taj što Minesota ima dva ultimat fajt borca, Darka i Nikolu, a Orlando samo jednog - mene. Zato mi nije bilo lako", rekao je Hauard.
Dalas ne može da se kada Dirk Novicki nije spreman. Nemac je igrao 15-ak minuta i postigao samo sedam poena, što nije nikako bilo dovoljno da se izbegne novi poraz. Ovog puta ih je ponizio Memfis sa 89:70, a kroz nešto slično prolazi i Majami jer na parketu nema Lebrona Džejmsa.
Čikago je slavio sa 99:96 a navijači Majamija jedva čekaju povratak Džejmsa jer tim s njim u igri ima šanse i za titulu, a bez njega je pitanje da li bi uopšte stigao i do plej-ofa.
Rezultati:
Vašington - Toronto 98:95
Šarlot - Nju Orleans 81:88
Atlanta - Hjuston 106:112
Detroit - Sakramento 110:106
Minesota - Orlando 99:108
Čikago - Majami 99:96
Memfis - Dalas 89:70
Denver - Klivlend 127:99
Portland - Nju Džerzi 96:89








