Izvor: RTS, 19.Feb.2022, 19:05

Mane i Salah režirali preokret Liverpula, prvenac Luisa Dijaza

Fudbaleri Liverpula savladali su Norič posle preokreta 3:1 i nastavili poteru za vodećim Mančester sitijem. Arsenal siguran protiv Brentforda 2:1, kao i Sautempton protiv Evertona 2:0. Barnli slavio u Brajtonu 3:0, Votford u Birmingemu 1:0. Zijeh u finišu meča doneo Čelsiju tri boda protiv Kristal Palasa - 1:0.
Dugo su se "crveni" mučili protiv Noriča, ali su posle preokreta savladali "kanarince" i prišli vodećem Sitiju na samo šest bodova zaostatka.
U prvom poluvremu meča na "Enfildu" nije bilo golova, a tek što je krenuo drugi deo, gosti iznenađujuće dolaze do prednosti - Rašica je šutira, lopta pogodila Matipa i prevarila Alisona.
Ipak, nije se dugo čekalo na odgovor ekipe Jirgena Klopa, čiju igru su pokrenuli rezervisti Alkantara i Origi.
U 64. minutu Mane je iskoristio asistenciju Cimikasa i akrobatskim udarcem savladao golmana gostiju Gana.
Samo tri minuta kasnije "crveni" dolaze do preokreta, a posle dodavanja Alisona, Salah se odlično snašao i prevario golmana i dvojicu igrača Noriča.
Konačan rezultat postavio je Luis Dijaz u 81. minutu, a Kolumbijcu je to bio prvi gol u crvenom dresu, otkako je u januaru došao iz Porta.
Arsenal je rutinski na svom terenu savladao ekipu Brentforda, a strelci za "tobdžije" bili su Smit-Rou u prvom i Saka u drugom poluvremenu.
Počasni gol za goste delo je Norgarda u poslednjim trenucima meča.
Sautempton je pobedio ekipu Evertona 2:0, a golove su postigli Armstrong u 52. i Long u 84. minutu susreta na "Sent Merizu".
Čelsi je u finišu meča došao do bodova u gradskom derbiju protiv Kristal Palasa, a jedini gol je postigao Hakim Zijeh u 89. minutu.
Barnli je bio ubedljiv u Brajtonu 3:0, dok je Votford kao gost savladao Aston Vilu minimalnim rezultatom.