Izvor: B92, 24.Nov.2019, 21:41

Majnc sa igračem manje deklasirao Hofenhajm, Grujić "požuteo" u debaklu Herte

Majnc sa igračem manje deklasirao Hofenhajm, Grujić požuteo u debaklu Herte

Fudbaleri Majnca su sa igračem manje deklasirali Hofenhajm dok je Augzburg zabeležio ubedljiv trijumf nad Hertom.

Majnc je ostao sa desetoricom fudbalera u nadoknadi prvog poluvremena, ali je uspeo da zabeleži trijumf od čak 5:1.

Gostujući tim je poveo u 33. minutu oreko Levina Oztunalija, iako je Hofenhajm prethodno imao velike šanse koje nisu iskoristili Jirgen Lokadija i Sebastijan Rudi.

Uoči kraja prvog dela meča Majnc je ostao sa desetoricom fudbalera, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pošto je Bote Baku dobio direktan crveni karton zbog veoma oštrog starta na Rudiju, koji je srećom prošao bez teže povrede.

Domaći su u 50. minutu ponovo preko Lokadije mogli da dođu do izjednačenja, ali je samo dva minuta kasnije Pavel Kaderabek poslao loptu u mrežu svog gola i duplirao vođstvo Majnca.

U 62. minutu je već bilo 3:0 posle gola Pjera Kunde Malonga, nadu Majncu je dao Andrej Kramarić golom u 83. minutu, ali su u nadoknadi vremena pobedu gostiju potvrdili Žan-Pol Etijus i ponovo Malong.

Goleada je viđena i duelu Augzburga i Herte, koji je domaći tim rešio u svoju korist sa čak 4:0.

Izabranici trenera Martina Šmita su poveli u 17. minutu preko Filipa Maksa, a već u 26. minutu je Serhio Kordova duplirao prednost.

Dva minuta ranije se u beležnici sudije Saše Stegemana našao potencijalni reprezentativac Srbije Marko Grujić.

Do poluvremena se još jednom zatresla mreža Herte i to posle udarca Andrea Hana, ali je VAR tehnologija signalizirala da taj pogodak nije postignut na regularan način.

Fudbaler domaćeg tima se ipak upisao u listu strelaca u 52. minutu, a konačan rezultat je postavio Florijan Niderlehner u 79. minutu.