Izvor: SrbijaDanas.com, 04.Avg.2020, 23:26

MITROVIĆ U PREMIJER LIGI: Fulam na produžetke pobedio Brentford! Gol sa 35 metara i asistencija Srbina (VIDEO)

Teška utakmica...

Lids i VBA ranije su obezbedili ulazak u Premijer ligu, a sada je poznat i treći putnik u elitni rang. U finalu plej-ofa Čempionšipa na "Vembliju" Fulam je posle profužetaka savladao Brentford rezultatom 2:1 i tako se vratio u društvo najboljih posle godinu dana pauze.

Danima se spekulisalo da li će srpski internacionalac Aleksandar Mitrović predvoditi napad Fulama, a naš reprezentativac je ipak meč otpočeo na klupi iako je trener londonske >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << ekipe Skot Parker dan ranije izjavio da je najbolji strelac Čempionšipa (a i u Engleskoj u globalu) spreman za "najskuplju fudbalsku utakmicu", kako su mediji najavljivali finale zbog odluke tamošnjeg saveza da pobedniku pripadne i 170 miliona funti.

Prvo poluvreme je bilo veoma tvrdo, bez mnogo šansi, a na odmor se otišlo bez golova.

U istom stilu se igralo i u nastavku, tvrdo i monotono, a iako se u jednom trenutku zagrevao, Mitrović je u igru ušao tek u 92. minutu, neposredno pred početak produžetaka. Zamenio je Bobija Rida.

Aleksandar Mitrović is back #BREFUL pic.twitter.com/N7pXIgn2wQ

— Football 24/7 (@Foet247Europe) August 4, 2020

Odmah je Mitrogol krenuo nimalo se ne štedeći i zaradio je žuti karton u 103. minutu.

Na toliko iščekivani gol čekalo se do poslednjeg minuta prvog produžetka i 105. minuta.

Levi bek Fulama Džo Brajan je sa ogromne distance savladao Raju, koji je ostavio prazan ugao i primio neverovatan pogodak. Velika greška čuvara mreže Brentforda.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOAAAALLLL

Brentford 0-1 Fulham 🔥🔥🔥😍😭😭😭

The match is live on @BRGoals

#BREFUL

pic.twitter.com/J0tN7XSHVA

— SnapGoal (@SnapGoal) August 4, 2020

Isti igrač je potvrdio trijumf Fulama u 118. minutu, a asistent je bio naš Mitrović.

Brentford je do kraja uspeo samo da ublaži poraz i to u četvrtom minutu nadoknade drugog produžetka kada je precizan bio Dalsgard posle velike gužve u kaznenom prostoru.