Izvor: MozzartSport.com, 05.Dec.2021, 19:52

Linsenov šou, Fajenord ne prestaje da "guši" Ajaks: Dva ista gola i dve lukave asistencije (VIDEO)

Prvi strelac i drugi asistent Fajenorda

Ako Fajenord do kraja ostane u trci za šampionsku krunu, biće to najviše zasluga Brajana Linsena!

Nije se iskusni centarfor istakao posebno u svojoj prvoj sezoni na De Kajpu – 11 golova u svim takmičenjima, osam u prvenstvu –, ali posle godinu dana aklimatizacije očigledno je izrastao u pravu napadačku silu roterdamskog sastava! Zbog toga bi potencijalno mogao da izraste u jedno od najboljih Fajenordovih >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << pojačanja u novijoj istoriji, s obzirom na to da je iz Vitesea stigao kao slobodan igrač.

Linsen je u ubedljivoj pobedi nad Sitardom (5:0) imao svoj privatni šou koji je obeležio sa po dva gola i asistencije, čime je već sada prevazišao prošlogodišnji učinak na svim meridijanima! Ako bi se samo ograničili na ono što je uradio u Erediviziji, prema najnovijem preseku ima dva gola više, uz isti broj asistencija. A, još nismo ni na polovini sezone.

Nije baš Sitard ekipa koja ima poseban kvalitet, a opet nije ni lako učestvovati u četiri pogotka, ma ko bio protivnik. Linsen je svoj niz otvorio već u 8. minutu kada je lepo proigrao Gusa Tila, da bi zatim u razmaku od 26 minuta postigao dva identična gola, oba posle kornera sa iste strane. Prvo na centaršut Orkuna Kokčua, potom i Fredrika Aursnesa gde je ostajao potpuno sam i laganim trzajima glavom tresao mrežu. Partiju za pamćenje kompletirao je nesebičnim proigravanjem Luisa Sinistere nedugo po isteku punog časa igre, posle čega je svojih pet minuta dobio Alireza Jahanbakš za konačnih 5:0. Zanimljivo, opet iz prekida.

Fajenord je ovom pobedom nastavio da “guši“ Ajaks koji na vrhu tabele bežio samo jedan bod, dok PSV opet zaostaje bod za velikim rivalom iz Roterdama. Dakle, mrtvka trka pred samu polovinu takmičenja u Erediviziji.