Liga kup - Monako konačno osetio slast pobede, Marsej bez Radonjića opet neprijatno iznenadio (foto)

Izvor: Sportske.net, 20.Dec.2018, 01:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poznati su svi učesnici 1/4 finala francuskog Liga kupa.

Monako je upisao tek treću pobedu pod vođstvom Tijerija Anrija i treću pobedu u poslednje 22 utakmice, slavili su u okviru osmine finala Liga kupa protiv Lorijena sa 1:0 (0:0).

Izveo je Anri jako mladu postavu, a utakmicu je u 70. minutu pogotkom rešio Biankon.

"Kneževi" su u velikoj krizi, nalaze se i u zoni ispadanja u Ligi 1, ali su makar ušli među osam najboljih ekipa u Liga kupu. >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net <<

Marsej je još jednom razočarao, Nemanje Radonjića nije bilo u protkolu, Strazbur je na "Velodromu" overio plasman u 1/4 finale, slavili su posle boljeg izvođenja jedanaesteraca, nakon 90 minuta je bilo 1:1 (0:1).

Poveli su gosti u 18. minutu preko Martana, da bi u 69. minutu veliku priliku propustio Paje, omašio je iskusni Francuz jedanaesterac.

Rezultat je poravnao Luiz Gustavo u 80. minutu, do isteka 90. minuta nije bilo promene rezultata, otišlo se u penale.

Paje je ponovo promašio šut sa kreča, u drugoj seriji, a nakon promašaja Ramija u četvrtoj sve je bilo jasno, kako je Strazbur bio precizan svaki put.

Stefan Mitrović proveo svih 90 minuta na terenu za goste i to sa kapitenskom trakom.

Lion je slavio na gostovanju Amjenu sa 2:3 (0:2).

Vodili su sa 2:0 nakon prvih 45 minuta, strelci su bili Dembele sa kreča i Bertran Traore, a domaćin je u 26. minutu ostao sa igračem manje, drugi žuti je zaradio Adenon.

Terije je nakon 15 minuta igre u nastavku povisio na 3:0, ali je usledila drama, u 70. minutu autogol Denajera za 3:1, da bi Amjen golom Timitea u sudijskoj nadoknadi prišao na gol zaostatka.

Ipak, bilo je kasno za Amjen, Lion ide dalje.

Pobede su ostvarili i Bordo, Avr, Gengan (nakon penala) i Ren.

* - prolazak dalje nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca

Juče je plasman među osam najboljih overio i PSŽ, tako da će sledeći timovi igrati u četvrtfinalu: