Liga 1: Monako ostao bez tri boda u poslednjem minutu, nestvaran preokret Nima

Izvor: Sportske.net, 10.Feb.2019, 18:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U okviru 24. kola francuskog šampionata, u terminu od 15h odigrana su tri duela.

Monpelje je dočekao Monako, gosti su bili na pragu trijumfa, ali je Delor sa kreča doneo bod ekipi Monpeljea, na kraju 2:2 (0:1).

"Kneževi" u poveli u 14. minutu preko novajlije Želsona Martinsa, koji se za sada pokazao kao sjajno pojačanje.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 66. minutu Gaetan Laborde poravnao rezultat.

Igrao se 82. minut kada >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << je Monako ponovo stigao do prednosti, strelac Radamel Falkao.

Ipak, nije uspeo "El Tigre" da donese ultimativnu radost navijačima, igrao se 90. minut kada je Delor penal koji je skrivio Glik pretvorio u pogodak za 2:2.

Duboko u nadoknadi Monako je ostao i sa igračem manje, kako je Žemerson zaradio drugi žuti karton, ali promene rezultata nije bilo.

U ekipi Monpeljea su šansu sa klupe dobili i srpski internacionalci Mihailo Ristić i Petar Škuletić, dok je bivši fudbaler Zvezde Damjan Le Talek proveo svih 90 minuta u igri.

Nestvaran rezultat u Nantu, Nim je slavio sa 2:4 (2:0), nakon velikog preokreta.

Domaćin je u prvih 45 minuta stekao dva gola prednosti, strelci su u 15. i 38. minutu bili Kulibali i Mađid.

Otišlo se na odmor, a onda je neki novi Nim istrčao na teren.

Već u 47. minutu 2:1, strelac Gijom, da bi 22 minuta nakon toga Bobišon poravnao rezultat.

Bilo je 2:2 sve do 85. minuta, kada Feri preokreće rezultat, da bi četiri minuta kasnije tačku na ovaj susret stavio Tiub za konačnih 2:4.

U poslednjem susretu Tuluz je na "Munisipalu" dočekao Rems, došlo je do podele bodova, meč je okončan sa 1:1 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi nakon 10 minuta igre u nastavku gosti poveli preko Udana.

Njegov pogodak anulirao je Maks Gradel u 81. minutu, na asistenciju Garsije.

Monpelje -  Monako 2:2

Nant - Nim 2:4

Tuluz - Rems 1:1