Lester dominantan protiv VBA

Izvor: B92, 22.Apr.2021, 22:56

U zaostaloj utakmici 32. kola engleske Premijer lige Lester je sa 3:0 (3:0) savladao Vest Bromvič Albion.

Susret na "King Pauer" stadionu rešen je u prvom poluvremenu kada su viđena sva tri pogotka "lisica".

Najpre je mrežu zatresao Džejmi Vardi u 23. minutu i to posle asistencija Timotija Kastanja koji je izbegao ofsajd poziciju i asistirao kapitenu.

Samo tri minuta kasnije se u listu strelaca upisao i štoper Džoni Evans našavši se na pravom mestu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da glavom zakuca loptu u mrežu.

U 36. minutu je Džejmi Vardi izveo majstoriju, proturio loptu kroz noge čuvaru i poslužuo Kelečija Ihenača.

Nigerijcu nije bilo teško da postigne gol i već tada postavio konačan rezultat.

Do kraja je Lester rutinski odradio posao, imao i prilike da još ubedljivije slavi, ali će ga svakako i ovaj trijumf ostaviti na trećoj poziciji.

Sada ima četiri boda više od Čelsija i Vest Hema i sve je bliži plasmanu u Ligu šampiona.