Lemar pokazao koliko vredi, Belgija se silila!

Izvor: Mondo, 31.Avg.2017, 22:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Francuska blistala protiv Holandije, Kristijano Ronaldo stigao do novog rekorda, a Bosna i Hercegovina izgubila nemoguće.

Čitavog dana Tomas Lemar bio je u fokusu javnosti zbog potencijalnog transfera u Arsenal ili Liverpul, čak je postojala informacija da je Monako prihvatio ponudu "tobdžija" od 100 miliona evra za njega, ali ništa od tog "dila".

Da se radi o vanserijskom fudbaleru, Lemar je to pokazao na meču protiv Holandije kada je "dotukao" ovu nekada veliku >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << evropsku silu sjajnim golom u 73. minutu.

Ovo je ta majstorija koja poručuje da on vredi...

Prethodno je u prvom poluvremenu Antoan Grizman doveo "galske petlove" u vođstvo u 14. minutu, a Tomas Lemar je u 88. minutu nakon kontre "četiri na jedan" uspeo da materijalizuje i odličan pas i samog Grizmana, za drugi gol na ovom meču.

Francuzi se nisu zaustavili. Imali su svoje šanse i Pogba, Kante i Žiru, ali je bilo suđeno da novi fudbaler PSŽ-a, Kilijan Mbape, postavi konačnih: Francuska - Holandija 4:0 (1:0).

"Oranje" je najbolju priliku imalo preko Robena, i to neki tren pre odlučujućeg drugog gola, da bi iskusni fudbaler u nadoknadi vremena, takođe u kontri, pogodio prečku gola Uga Lorisa.

U istoj grupi Bugari su savladali Švedsku, u meču sa čak pet golova, a rešio ga je Čočev u 79. minutu, te tako uneo neizvesnost u ovoj grupi. Holanđani su sad tek četvrti.

Neočekivanu pobedu upisao je Luksemburg protiv Belorusije (1:0).

647589

Kristijano Ronaldo je postigao tri gola u meču protiv Farskih Ostrva (5:1) što je bilo dovoljno da obori rekord u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, bar kada su reprezentacije iz Evrope u pitanju, pošto je do sada dao čak 14 golova.

Po velikoj kiši u Sent Galenu, domaćin Švajcarska je lako savladala Andoru (3:0).

Oni su tako upisali sedmu pobedu iz isto toliko mečeva, što ih i nakon ovog kola stavlja na lidersku poziciju grupu B sa 21 bodom.

Pogledajte u kakvim uslovima se igralo i meč je zbog toga na kratko prekinut.

Twitter Embed Code

Meanwhile in Switzerland pic.twitter.com/xhqERa7caj

— Terje (@ArsenalTerje) August 31, 2017

Meanwhile in Switzerland pic.twitter.com/xhqERa7caj— Terje (@ArsenalTerje) August 31, 2017

Uzbudljivo je bilo i u meči "C" gde je Kipar napravio veliki preokret protiv Bosne i Hercegovine 3:2 (0:2), dok je Belgija očitala lekciju nejakom Gibraltaru i dala mu devet golova.

Blistao je bek Pari sen Žermena Tomas Menije koji je dao tri gola i imao još tri asistencije, dok je het-trik postigao i Romelu Lukaku, a po jednom su se u strelce upisivali i Dris Mertens, oporavljeni Eden Azar i Aksel Vicel, čiji je gol bio posebno spektakularan.

Ovo su svi rezultati današnjih mečeva...