Atletiko potopio žutu podmornicu, Real sa penala do pobede

Izvor: RTS, 24.Feb.2019, 15:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su na svom terenu Viljareal sa 2:0 u meču 25. kola La Lige.
Atletiko je poveo u 31. minutu prvim golom Alvara Morate u dresu "jorgandžija".

Dva minuta pre kraja regularnog dela, Saul je otklonio sve dileme i zapečatio pobedu.
Atletiko je drugi na tabeli sa 50 bodova, sedam manje od vodeće Barselone.
Viljareal je u zoni ispadanja sa 23 boda posle >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << 25 odigranih utakmica.
Fudbaleri Leganesa i Valensije odigrali su nerešeno 1:1.

Valensije je povela u 22. minutu kada je posle centaršuta sa desnog boka najviši u skoku bio Žofri Kondogbija i zatresao mrežu domaćina.
Taj rezultat bio je na snazi sve do samog finiša susreta, kada je Leganes uspeo da dođe do izjednačenja.
Danski reprezentativac Martin Bratvajt je u 89. minutu iskoristio odbitak i sa nekoliko metara postavio konačan rezultat.
Leganes je sada 12. sa 30 bodova, dok je Valensija na devetoj poziciji sa tri boda više.
Fudbaleri Betisa slavili su na gostovanju Valjadolidu sa 2:0.
Mandi je u nadoknadi prvog poluvremena doneo prednost ekipi iz Sevilje, a konačan rezultat je postavio Hoakin u 87. minutu meča.
Betis je sedmi sa 36 bodova, dok je Valjadolid 16, sa 26.
U poslednjoj utakmici dana, Real je u gostima bio bolji od Levantea sa 2:1.

Karim Benzema je pogodio u 43. minutu iz diskutabilnog penala, ali je Levante izjednačio Marti Rođer u 60.  minutu.
Novi gol iz novog (diskutabilnog) penala za Real. Igrao se 78. minut, ovaj put je Geret Bejl iskoristio najstrožu kaznu.
Real je treći na tabeli sa 48 bodova, dok je Levante 13, sa 30.