Izvor: MozzartSport.com, 21.Feb.2021, 00:32

Lavovi nemaju nameru da stanu, titula iščekivana 19 godina je sve bliže (VIDEO)

Sporting pobedom u 20. kolu nastavio pohod na državni tron

Četiri minuta bila su dovoljna Sportingu da slomi Portimonense i da šestim uzastopnim trijumfom (2:0) nastavi dominantni pohod ka tronu koji sanja od sezone 2001/2002.

Lavovi iz Lisabona ove sezone nezadrživo grabe ka tituli, a novi korak napravili su pogocima Fedala i Santosa. Vodeći pogodak za domaćina postigao je Fedal posle prekida koji je izveo Poro. Dugu loptu veznog fudbalera sa levog >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << boka Koates je prosledio do saigrača iz poslednje linije koji je uspeo da matira golmana gostiju.

Gol posle prekida načeo je Portimonense, a samo četiri minuta kasnije Santos je udvostručio prednost. Napadač Sportinga iskoristio je poklon Maurisija koji je kao poslednji igrač odbrane praktično gurnuo loptu u prostor rivalu nakon čega je usledila kontra Portugalca i rutinska egzekucija.

Dva pogotka u kratkom vremenskom intervalu rasteretila su domaćina koji je i u nastavku bio opasniji rival, ali inicijativu nije uspeo da pretoči u ubedljivije vođstvo. Ipak, dva gola u mreži gostiju bila su dovoljna za 17. pobedu kojom su lavovi odmakli Portu na 13 bodova, makar do ponedeljka kada šampiona Portugalije očekuje gostovanje Maritimu.