Izvor: MozzartSport.com, 09.Maj.2021, 17:22

Labordove makazice za TV špice i brigu u Strazburu, petorka strepi za opstanak u Ligi 1 (VIDEO)

Mnogo uzbuđenja čeka nas u preostala dva kola

U centru pažnje Lige 1 je borba za titulu. Lil je na otvaranju 36. kola u petak pobedom nad komšijskim Lansom 3:0, i to u gostima, napravio ogroman pomak ka trofeju, jer je pobegao Pari Sen Žermenu na četiri boda. Čeka se večerašnji odgovor Parižana u Renu, odnosno hoće li uspeti da zadrže bod zaostatka uoči poslednja dva kola.

U međuvremenu, klubovi iz donjeg dela tabele borili su se za svoj status. Nim je uspeo >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << da pobedom u Mecu 3:0, prvom posle pet utakmica, produži nadu da bi mogao makar do baraža. Lamin Fomba je u 61. minutu bio na pravom mestu posle ubačene lopte Niklasa Eliasona, u 68. je Reno Ripar realizovao penal, a u 89. Zinedin Ferhat lepo šutirao po zemlji sa 15 metara za najubedljiviju pobedu Nima još od avgustovskih 4:0 protiv Bresta.

Sa prvoligaškim statusom igra se Strazbur, koji na domaćem terenu nije uspeo da savlada rezultatski bezbrižni Monpelje. Gosti su pobedili 3:2, ali su sav posao odradili u 50 minuta, tokom kojih su postigli tri gola. Prvo Gaetan Labord glavom na centaršut Sambe iz kornera u 36. minutu, zatim Endi Delor u 46. lobom na dugačko ispucavanje sa svoje polovine, a onda ponovo Labord sjajnim makazicama.

Bivši fudbaleri Crvene zvezde, Mihailo Ristić i Damijen Le Talek, bili su u startnoj postavi gostiju. Ristić je odigrao ceo meč, a Le Talek je zamenjen u 77. minutu, dok je nekadašnji napadač Partizana, Petar Škuletić, u 60. zamenio dvostrukog strelca Laborda. Na drugoj strani. Stefan Mitrović je ponovo kao kapiten predvodio Strazbur i odigrao ceo meč.

Domaćini su se trgli u finišu, uspeli da smanje pogotkom Ludovika Ajorka u 69. posle kornera, ali je lep gol Kevina Zohija u nadoknadi prekasno stigao da bi se unela neizvesnost i možda izbegao poraz.

U poslednja dva kola strepće i Brest, koji je imao bod u Nici sve do 89. minuta, ali je na kraju poražen 2:3.

Iako sa igračem manje, domaćin je pogotkom Hasana Kamare, nakon odličnog prodora Aleksisa Kloda Morisa, stigao do tri boda, koja mu ne znače mnogo. Daleko više izgubili su gosti, jer su sada Brest, Bordo, Strazbur, Lorijen, Nant i Nim u pet bodova razlike, dva kola pre kraja. Jedan od tih timova moraće direktno u niži rang, zajedno sa Dižonom, a jedan će igrati baraž za opstanak.