LUDNICA U LIGI NACIJA: Bosna i Hercegovina slavi Prosinečkog, Hrvati šokirali Špance u poslednjim sekundama

Izvor: SrbijaDanas.com, 16.Nov.2018, 00:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uzbudljivo veče u Ligi nacija.

Fudbaleri Hrvatske savladali su Španiju u derbiju četvrte grupe A Lige nacija sa 3:2 i sačuvali su šansu da budu prvoplasirani u grupi u kojoj se nalazi i Engleska.

LEGENDA: Ronaldo aplaudirao Đokoviću, a onda mu je Novak poslao poruku DA SE SMRZNEŠ! (VIDEO)

Španci su držali loptu i čuvali rezultat na punom „Maksimiru“ punih 55 minuta, kada je Serhio Roberto poklonio loptu domaćinu, a Nikola Kalinić je >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << kardinalnu grešku pretvorio u pogodak.

Dva minuta kasnije je izjednačio Sebaljos, ali su Hrvati preko Jedvaja u 69. minutu ponovo došli do prednosti.

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima. Serhio Ramos je realizovao jedanaesterac u 78. minutu za 2:2. Međutim, „crvena furija“ nije uspela da sačuva rezultat koji bi joj praktično garantovao prvo mesto u grupi. U trećem minutu nadoknade vremena Jedvaj je još jednom matirao De Heu za konačnih 3:2.

All to play for on Sunday!

England win = England win group, Croatia relegated

Croatia win = Croatia win group, England relegated

Goalless draw = Spain win group, Croatia relegated

Score draw = Spain win group, England relegated

— Sky Sports Football (@SkyFootball) November 15, 2018

Bosna i Hercegovina je remizirala u Austriji sa domaćinom 0:0 i izborila plasman u A grupu Lige nacija. Selekcija koju sa klupe predvodi Robert Prosinečki ima 10 bodova, što je nedostižno za Austriju koja je sakupila četiri boda pred poslednji duel grupe 3 sa Severnom Irskom.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitati OVDE.