LŠ - Barsa ide dalje, Napoli zna sa Liverpulom, drama u Lajpcigu, velika pobeda za Inter! (video)

Izvor: Sportske.net, 28.Nov.2019, 00:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nemci magično do nokaut faze, Salcburg se ne predaje, Ajaks na pragu druge faze.

Grupa E

Genk - Salcburg 1:4 (0:2)

Liverpul - Napoli 1:1 (0:1)

Salcburg je u finišu prvog poluvremena stigao do dva gola prednosti.

Najpre je Daka doneo prednost gostima iz Austrije u 43. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Minamino povisio na 2:0.

Sredinom drugog poluvremena Hvang je otklonio sve dileme, Samata je potom postigao >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << utešni gol za domaćina, da bi konačan rezultat postavio nestvarni Haland svojim osmim golom u LŠ ove sezone.

Ponovo je Napoli pokazao da ume sa Liverpulom, savladali su ih na "San Paolu", ali će morati da se zadovolje bodom na "Enfildu".

Poveli su u 21. minutu, Dris Mertens je pogodio na asistenciju Di Lorenca.

Sa 0:1 se otišlo na odmor, da bi u drugom delu rezultat poravnao Dejan Lovren, na asistenciju Milnera.

Potpuna dominacija "Redsa" u nastavku, ali je Napoli izdržao, pa će se u poslednjem kolu odlučivati o prolasku u narednu fazu.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa F

Barselona - Borusija Dortmund 3:1 (2:0)

Slavija Prag - Inter Milan 1:3 (1:1)

Barsa je nekako rutinski odradila duel sa "Milionerima", imali su 2:0 nakon prvih 45 minuta, tokom koji su apsolutno dominirali.

Poveli su 29. minutu preko Suareza, asistirao mu je Mesi, da bi samo četiri minuta kasnije Urugvajac uzvratio uslugu Argentincu, Mesi pogađa za 2:0.

Dobra igra Barse i u nastavku, u 67. minutu nakon sjajnog pasa Mesija na 3:0 je povisio Grizman.

Gol nade za goste postiže Džejdon Sančo u 77. minutu, lepo se snašao u kaznenom prostoru rivala nakon pasa Brandta.

U finišu su gosti pogodili i prečku, ali promene rezultata nije bilo, pa Barsa ide dalje.

Što se tiče utakmice u Pragu, Slavija se dobro držala sve do poslednjih 10ak minuta.

Poveli su gosti iz Milana u 19. minutu, preko Lautara Martineza.

Ipak, Slavija je poravnala u 37. minutu, precizno je penal izveo Suček.

U drugom delu ekipa Antonija Kontea ipak stiže do jako važnog trijumfa, Romelu Lukaku pogađa mrežu ekipe iz Praga u 81. minutu za novu prednost Intera.

Na 3:1 je potom povisio Martinez na asistenciju Lukakua, da bi Belgijanac potom postigao i svoj drugi gol na utakmici, ali je on poništen zbog ofsajda.

Grupa G

Zenit Sankt Petersburg - Olimpik Lion 2:0 (1:0)

RB Lajpcig - Benfika 2:2 (0:1)

Benfika je povela u Lajpcigu preko Picija u 20. minutu, da bi Karlos Vinisijus nakon 15 minuta igre u drugom delu povisio na 2:0.

Domaćin je bio bolji rival, ali su gosti koristili svoje prilike za razliku od njih.

Ipak, Forsberg je izrastao u heroja nemačkog sastava, golovima u 89. i 96. minutu je poravnao rezultat i doneo bod ekipi Lajpciga.

Ovim remijem Lajpcig je obezbedio plasman među 16 najbolji, kako je u dva navrata savladao ekipu Zenita.

Grupa H

Valensija - Čelsi 2:2 (1:1)

Lil - Ajaks 0:2 (0:1)

Ajaks je na korak od 16 najboljih, na kolo do kraja imaju dva boda više od Valensije i Čelsija, zahvaljujući pobedi u Francuskoj.

Poveli su već u drugom minutu, Tadić je proigrao Zijeha, a ovaj sa ivice kaznenog prostora pocepao mrežu "Doga".

Nakon 15ak minuta igre u nastavku sjajni Kvinsi Promes je povisio na 2:0.

Pobeda Ajaksa, koji je u lepoj situaciji da obezbedi plasman u narednu fazu, ali se tome nadaju i Valensija i Čelsi, pa će biti veoma uzbudljivo u poslednjem kolu.