Izvor: HotSport.rs, 12.Sep.2017, 23:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LIGA ŠAMPIONA: Mesi razbio Juve, Karabag zalutao u ‘elitu’, a ni Seltik nije daleko od Azerbejdžanaca (VIDEO)

Odigrani su prvi mečevi grupne faze Lige šampiona, dva derbija odigrana su u Barseloni i Rimu, dva rezultata kaljaju ugled ‘elite’.

U ‘A’ grupi Mančester junajted je na svom terenu savladao Bazel sa 3:0. Mrežu Švajcaraca načeo je Felaini u 35. minutu. U 53. minutu Blind je uposlio Lukakua, a Belgijanac stavio tačku na pitanje pobednika. Konačnih 3:0 za ‘crvene đavole’ postavio je Rašford u 84. minutu.

Benfika je u Lisabonu dočekala CSKA iz Moskve i neprijatno je iznenadila svoje navijače. U 50. minutu je Živković sjajno uposlio Seferovića, a Švajcarac pogodio za 1:0. Ipak u 63. minutu CSKA je izjednačio posle penala Vitinja. Sva tri boda ‘armejcima’ doneo je Žamaledinov u 71.minutu – 2:1.
U ‘B’ grupi PSŽ je kao gost demolirao Seltik sa 5:0 i tako srušio legendu o paklu Seltik parka. Zeleno-bele je načeo Nejmar u 19. minutu, nastavio je Mbape u 34., da bi katastrofu Seltika najavio Kavani iz penala u 40.minutu. U nemoći Lustig je u 83.minutu postigao gol u svoju mrežu, da bi Kavani samo dva minuta kasnije pečatirao ‘petardu’ – 5:0.

CELTIC vs PSG 0-5 FULL ALL GOALS & HIGHLIGHTS… by EPIC_FOOTBALL
Bajern je na svojoj Alijanc areni sa 3:0 bio bolji od Anderlehta, a posao mu je olakšao Kums u 11. minutu kada je napravio penal i zaradio crveni karton. Kasnije su Levandovski, Alkantara i Kimih zatvorili Bavarce. Svih 90 minuta za Bavarce je igrao Uroš Spajić.
Karabag je zalutao u Ligu šampiona. Šampion Azerbejdžana je gostovao na Stamford Bridžu i dobio šest golova od Čelsija. Derbi večeri odigran u Rimu između Rome i Atletiko Madrida završen je najnepopularnije bez golova 0:0.
Najveći derbi kola odigran je u ‘D’ grupi gde je Barselona sa 3:0 savladala vicešampiona Evrope Juventus. Katalonci su rivala načeli u 45. minutu posle sjajnog prodora Mesija i još preciznijeg šuta Argentinca. U drugom poluvremenu Barsa je dotukla šampiona Italije. Rakitić je povisio na 2:0 u 56. minutu, da bi tačku stavio Mesi drugim golom u 69.minutu.

All Goals & Highlights – Barcelona 3-0 Juventus… by livefutbolll
Sporting je utišao Atinu, ‘lavovi’ su do nogu potukli Olimpijakos, iako je rezultat na kraju bio 3:2. Tim iz Lisabona je na poluvremenu vodio sa 3:0 golovima Dumbije, Martinsa i Fernadesa. Ipak, Pardo je pred kraj utakmice sa dva gola spasio čast Grka. Uroš Đurđević je na terenu proveo 62. minuta, dok je Saša Zdjelar igrao od 46. minuta.