Izvor: SrbijaDanas.com, 16.Sep.2021, 23:37

LIGA KONFERENCIJA: Silna Murinjova Roma, Totenhemu samo remi u Francuskoj

Kompletirano prvo kolo.
Kompletirano je 1. kolo novoosnovanog takmičenja LIge konferecnija, a favoriti su uglavnom uspeli da opravdaju taj status, osim Totenhem koji je odigrao 2:2 sa Renom u Francuskoj, dok je Roma isporučila pet komada u mrežu CSKA iz Sofije.
Za Totenhem je dobro počelo u Francuskoj pošto je Bade postigao autogol i doveo Pevce u vođstvo, ali je u 23. minutu izjednačio Tait, što je bio rezultat prvog poluvremena. U nastavku je Ren preko Labordea stigao do vođstva u 72. minutu, ali je slavlje domaćina kratko trajalo pošto je Hojbjerg poravnao na 2:2 i postavio konačan rezultat.
Roma se poigravala sa CSKA iz Sofije u Rimu, mada su gosti poveli u 10. minutu golom Kerija. To je...