LIGA EVROPE: VAR odlučio sudbinu crveno-belih, OPROŠTAJ Kostića! Poznati svi parovi ČETVRTFINALA!

Izvor: SrbijaDanas.com, 06.Avg.2020, 23:03

Nije moglo bez drame.

Poslednja dva meča osmine finala Lige Evrope upotpunila su spisak četvrtfinalista mlađeg UEFA takmičenja.

Posle Mančester junajteda, Intera, ukrajinskog Šahtjora, danskog Kopenhagena, Bajera iz Leverkuzena i Sevilje, plasman među osam obezbedili su Vulverhempton i Bazel.

Premijerligaš je na svom terenu bio bolji od Olimpijakosa 1:0 i ukupnim rezultatom (2:1) prošao dalje, dok je Bazel posle ubedljive  pobede u Frankfurtu (3:0) >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << u revanšu rutinski odradio posao (1:0) i golom Freja u finišu utakmice izvadio vizu za četvrtfinale. Ceo meč za bundesligaša odigrao je reprezentativac Srbije Filip Kostić.

Frankfurt 0-1 Basel

Gooooooooooooal Frei#BaselSGE

pic.twitter.com/nEMHBJ7n2U

— Goals (@FasterGoall) August 6, 2020

Mnogo više bure viđeno je na "Molinju", gde su Vukovi poveli već u devetom minutu preko Raula Himeneza sa penala. Prethodno je Alan neoprezno startovao u kaznenom prostoru, pa Meksikancu nije bilo teško da zatrese mrežu.

Raul Jimenez goal vs Olympiacos #EuropaLeague #Goals #Wolverhampton pic.twitter.com/7kvZKcwBXN

— Amigos Arippe (@arippay) August 6, 2020

Uspeli su crveno-beli iz Pireja da stignu do izjednačenja u 20. minutu preko Kamare, međutim, video-tehnologija je presudila u korist domaćina.

Naime, Kamara je odlično ispratio akciju svog saigrača i zatresao mrežu, ipak, VAR je pokazao da je tome prethodio ofsajd u kome su se našli gostujući fudbaleri.

Half time : 1-0 Wolves. Allain was lost the majority of the first half. Camara loses his goal to this VAR decision. pic.twitter.com/Zs8haLqwgl

— Olympiakos News (@OlympiakosInfo) August 6, 2020

Odličnu priliku da meč odvedu u produžetak imali su Grci u 80. minutu, kada je Hasanov udarac glavom golman Patrisio bravuroznom intervencijom odbranio. Do kraja se rezultat, ipak, nije promenio, pa će Engleska jedina imati dva predstavnika među osam najboljih.