LIGA EVROPE: Srpski Ajntraht pokušavao i pokušavao... (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 07.Mar.2019, 22:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LIGA EVROPE: "Srpski" Ajntraht pokušavao i pokušavao... (FOTO)

Ostala su još tri meča, u terminu od 21 čas.

Odigrane su i prve utakmice osmine finala Lige Evrope, a za navijače u Srbiji najzanimljiviji je bio duel u Frankfurtu. Domaćin, Ajntraht je dočekao Inter, ali na kraju golove nije bilo. Pokušavala je ekipa u kojoj igraju Luka Jović, Mijat Gaćinović i Filip Kostić, posebno u završnici, ali su mreže mirovale. Treba da se kaže i da je Inter, tačnije Marcelo Brozović propustio priliku da materijalizuje penal u prvom >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << poluvremenu. Golman nemačkog tima odlično je intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

Nešto kasnije, zbog šutiranja flašice sa vodom, sudija Vilijem Kolum je isključio Adija Hitera. Od tada iz lože je pratio meč u društvu sportskog direktora Fredija Bobića. Strateg Ajntrahta bio je besan zbog odluke Škota da ne dosudi penal u korist njegovog tima. Od tog trenutka, napadi domaćina su bili sve češći, ali nisu urodili plodom. Među neuspešnim bio je i Jović.

To je ujdeno bio i jedini meč bez golova.

🚨 EARLY RESULTS 🚨

👏 Rennes shock Arsenal in France

😮 Villarreal put 3 past Zenit

💪 Slavia Praha draw away at Sevilla #UEL pic.twitter.com/JFT6ZKrajy

— UEFA Europa League (@EuropaLeague) March 7, 2019

U komšiluku, u Zagrebu, Dinamo je nastavio sa uspesima. Modri su dali jedan gol, tačnije Bruno Petković sa bele tačke u 38. minutu. Istim rezultatom završena su dva meča - 3:1. Ren je kod kuće savladao Arsenal koji je od 41. minuta bio bez Sokratisa, zbig drugog žutog kartona. U Sankt Peterburgu, Zenit je izgubio od Viljearala, a sve vreme na terenu je bio Branislav Ivanović nekadašnji kapiten reprezentacije Srbije, ali sadašnji Zenita.

Pobednika nije bilo u duelu Sevilje i Slavije iz Praga - 2:2.

LIGA EVROPE, prve utakmice osmine finala:

Dinamo Zagreb - Benfika 1:0

(Petković 38.p)

Ajntraht - Inter 0:0

Ren - Arsenal 3:1

(Burižu 42, Monreal 65.ag, Sar 88 - Ivobi 4.)

Sevilja - Slavija Prag 2:2

(Ben Jeder 1, Munir 28. - Stoh 25, Kral 39.)

Zenit - Viljareal 1:3

(Azmun 35. - Ibora 33, Moreno 64, Morlanes 71.)

A photo posted by Izabel Goulart (@izabelgoulart) on Dec 5, 2016 at 5:28pm PST

A photo posted by Izabel Goulart (@izabelgoulart) on Nov 30, 2016 at 12:24am PST

A photo posted by Izabel Goulart (@izabelgoulart) on Nov 10, 2016 at 2:15pm PST

A photo posted by Izabel Goulart (@izabelgoulart) on Aug 7, 2016 at 11:45am PDT