Izvor: RTS, 06.Avg.2020, 23:06

LE: Vulvsi izbacili Olimpijakos, Bazel rutinski, poznati svi četvrtfinalisti

Ekipe Vulverhemptona i Bazela su poslednje ekipe koje su izborile plasman u četvrtfinale Lige Evrope. Vulvsi su eliminisali Olimpijakos pobedivši ih u revanšu sa 1:0, dok je Bazel bio bolji od Ajntrahta sa 1:0, ukupnim rezutlatom 4:0.
Veoma uzbudljiv meč odigran je pred praznim tribinama stadiona Molino u Vulverhemptonu.

Iako je viđen samo jedan pogodak, pa još sa bele tačke u osmom minutu meča, uzbuđenja nije nedostajalo.
Danijel >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Podens, nekadašnji fudbaler Olimpijakosa, a sada član Vulvsa, lukavim potezom u sedmom minutu napravio je razliku na meču.
Podens je iskoristio veliku grešku golmana gostiju i izborio jedanaesterac, koji je u gol pretvorio Himenez.
Do kraja susreta viđena su brojna uzbuđenja na obe strane i pravo je čudo kako se rezultat nije menjao.
Domaćin je u nekoliko navrata mogao da poveća prednost, dok je Olimpijakos konstantno pretio, čak u 30. minutu postigao gol, ali je on zbog ofsajda bio poništen.
Čitavo drugo poluvreme gosti iz Grčke su napadali, pokušavali da dođu do gola, ali nedostajalo je sreće i koncentracije u završnici.
Odlične partije pokazali su golmani obe ekipe, Patrisio sa jedne, Alen sa druge strane (izuzev kardinalne greške kod gola).
Vulverhempton je nakon 48 godina ušao u četvrtfinale nekog evropskog takmičenja.
U drugom meču u poslednjem terminu, ekipa Bazela je bez većih problema odbranila prednost koju je stekla u prvoj utakmici.

Ekipa iz Švajcarske je u prvom meču ubedljivo savladala Ajntrajt sa 3:0, pa je na svom stadionu uspela da odoli naletima gostiju iz Nemačke i obezbedi prolaz u narednu fazu takmičenja.
Jedini gol na meču delo je Fraja u 88. minutu susreta, kada je praktično overio plasman Bazela.