L1 - Vatromet u Monpeljeu, Vule odigrao svih 90 minuta u porazu Bordoa, nerešeno u Tuluzu

Izvor: Sportske.net, 24.Feb.2019, 18:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

L1 - "Vatromet" u Monpeljeu, Vule odigrao svih 90 minuta u porazu Bordoa, nerešeno u Tuluzu

U popodnevnom terminu imali smo tri utakmice najbolje francuske lige.

Monpelje je na svom terenu izgubio od Remsa u  pravom vatrometu golova (2:4), Nant je dobio Bordo minimalnim rezultatom (1:0) dok su Tuluz i Kaen remizirali (1:1).

U Monpeljeu domaćini su prvi stigli do prednosti preko Kongrea već u 6. minutu.

Gosti su izjednačili ubrzo preko Remi Udana u 27. minutu, nerešenim ishodom se i otišlo na poluvreme.

Iz prvog napada u drugom >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << delu utakmice Rems dolazi do preokreta i prvog vođstva na današnjem meču, strelac iz penala je bio Zeneli.

Ubrzo uzvraća i najbolji strelac Monpeljea Gaetan Labord golom u 55. minutu te donosi izjenačenje za domaće.

Udan postaje dvostruki strelac za svojim golom u 70. minutu i vraća vođstvo gostima da bi Čavaria golom u 88. minutu osigurao pobedu gostiju.

Škuletić je ušao kao zamena Le Taleku u 78. minutu meča ali nije uspeo da spreči poraz domaćih.

Nant je dočekao Bordo u derbiju sredine tabele Lige 1.

"Kanarinci" su pokazali veću inicijativu i do pobedonosnog gola stižu u 51. minutu. Strelac za domaći tim je bio Nikolas Palois.

Domaći su mogli i do ubedljivije pobede, ali golman "Žirondinaca" Kostil je bio itekako raspoložen te Nant uspeva da zabeleži pobedu od 1:0.

U gostujućem timu ceo meč je odigrao štoper Vukašin Jovanović.

Meč u Tuluzu su obeležili golovi i nadoknadi oba poluvremena.

Gostujući Kaen je prvo poveo golom u nadoknadi prvog dela igre preko Enco Krivelija, da bi domaćini izjednačili u 91. minutu golom Maksa Gradela.

Monpelje 2:4 Rems

Nant 1:0 Bordo

Tuluz 1:1 Kaen