Izvor: Politika, 30.Jul.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kuljani poklekli u drugom produžetku

U revanšu trećeg, poslednjeg kola fudbalskog Intertoto kupa: Leirija (Portugalija) – Hajduk 4:1 (0:0, 1:0), prvi meč 0:1 Hajduka iz Kule dva puta su minuti delili od drugog kola kvalifikacija za Kup Evropske fudbalske unije (Uefa). Portugalska Leirija je na svom terenu raspršila njegove nade da će da bude prva naša ekipa koja je prebrodila sve stepene Intertoto kupa, prvo golom odbrambenog igrača Brazilca Edera u 90. minutu (1:0) kojim je obezbeđeno da se igraju produžeci, a zatim >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << pogotkom napadača iz Senegala Sugua u 117. minutu za nedostižno vođstvo od 3:1.

U revanšu trećeg, poslednjeg kola u ovom Uefinom takmičenju domaćin je pobedio s 4:1 (0:0, 1:0). Prvi meč, prošle nedelje na Zvezdinom stadionu, završen je pobedom Hajduka s 1:0.

Leirija je udvostručila prednost u 97. minutu iz penala, strelac Laranžeiro, ali su Kuljani deset minuta kasnije postigli dragoceni gol u gostima. Nepogrešiv s bele tačke bio je Nikola Bogić. Da je, kojim slučajem, igrano po Uefinom kratkotrajnom eksperimentu s takozvanim "srebrnim" golom po kojem se gledao rezultat na kraju prvog produžetka, Hajduk bi otišao dalje.

Šalu na stranu, njegova odbrana je u sledećih 15 minuta poklekla još dva puta. Četvrti pogodak za Leiriju opet je iz penala dao Laranžeiro u 120. minutu, a napadač Hajduka Miodrag Vasiljević je isključen.

Kuljani tako drugu sezonu uzastopce u Evropi ispadaju na produžetke. Prošle godine, u drugom kolu kvalifikacija za Kup Uefe, koje je pretposlednji stepenik do Uefine lige, sastali su se sa sofijskim CSKA. U Bugarskoj je bilo 0:0, a u revanšu, na "Marakani", 1:1. Hajduk je poveo golom danas povratnika u Zvezdu Dragana Stančića iz slobodnog udarca u 100. minutu. Izjednačio je Tunčev u 119.

Hajduk je u Portugaliji propustio šansu da se pridruži Vojvodini kojoj će revanš prvog kola kvalifikacija protiv Hibernijansa na Malti da bude samo formalnost s obzirom da je u Novom Sadu pobedila s 5:1. Bežaniju čeka težak posao u Tirani gde će da je dočeka Besa (u Beogradu 2:2). Uzvratne utakmice su 2. avgusta, a žreb za drugo kolo, ali i za treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona u koje će naš prvak Crvena zvezda ako prebrodi estonskog šampiona Levadiju, jeste sutradan u Nionu, sedištu Uefe. U "šeširu" neće biti viceprvaka Srbije Partizana koji je isključen iz evrokupova na godinu. Uprkos ubedljivoj pobedi u prvom kolu kvalifikacija za Kup Uefe nad Zrinjskim u Mostaru sa 6:1, navijači su mu učinili medveđu uslugu...

U ostalim revanšima trećeg kola fudbalskog Intertoto kupa postignuti su ovi rezultati (velikim slovima su napisane ekipe koje su prošle dalje): HAMBURGER (Nemačka) – Dačija (Moldavija) 4:0 (Kompani u 50, Van der Vart u 71, Benjamin u 76, Jarolim u 89), prvi meč 1:1, Utreht (Holandija) – HAMARBI (Švedska) 1:1 (1:0 Nelise u 65, 1:1 Johanson u 68), 0:0, Rubin (Rusija) – RAPID (Austrija) 0:0, 1:3, ALBORG (Danska) – Gan (Belgija) 2:1 (0:1 Olufade u 27, 1:1 Kalif u 31, 2.1 Johanson u 79), 1:1, Ofi (Grčka) – Tobol (Kazahstan) 0:1 (Karabara u 85), 0:1. Prekjuče: BLEKBURN (Engleska) – Vetra (Litvanija) 4:0 (Pedersen u 25, Roberts u 48, Mekarti u 54, Veijeani u 55), prvi meč 2:0, Trabzon (Turska) – OCELUL (Rumunija) 1:2 (1:0 Eris u 8, 1:1 Sekelj u 13, 1:2 Jula u 90), 1:2, LANS (Francuska) – Černomorec (Ukrajina) 3:1 (0:1 Venglinski u 11, 1:1 Kulibali u 19, 2:1 Akale u 40, 3:1 Akale u 73), 0:0, SAMPDORIJA (Italija) – Černo more (Bugarska) 1:0 (Mađo u 90), 1:0, ATLETIKO (Španija) – Glorija (Rumunija) 1:0 (Forlan u 10), 1:2.