Krstajićev Makabi pao u Ajndhovenu, goleada u Istanbulu

Izvor: B92, 17.Feb.2022, 21:55

Fudbaleri PSV Ajndhovena savladali su na svom terenu Makabi rezultatom 1:0, u prvom meču 1/16 finala Lige konferencija.

Jedini gol na utakmici postigao je Gakpo u 11. minutu.

Tim, koji sa klupe predvodi naš Mladen Krstajić, ceo duel bio je u podređenom položaju, a u okviru gola holandskog tima samo su jednom šutirali.

I te kako zanimljivo bilo je u Istanbulu, gde je Slavila savladala Fenerbahče 3:2.

Češka ekipa je povela u 45. minutu preko >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Traorea, da bi Pelkas u 58. izjednačio rezultat.

Dorli i Lingr su najavili trijumf Slavije, a dramu u susret uneo je Kadioglu u 83. minutu. Ipak, promena na semaforu više nije bilo.

Minimalan trijumf na svom terenu (1:0) ostvario je Mitjilend nad ekipom PAOK-a, a pobedonosni gol postigao je Anderson u 20. minutu.

Na kraju, Rapid je u Beču savladao Vitese (2:1), a pobeda je već posle 16 minuta bila na vidiku.

Do tog momenta golove su postigli Drejf i Grul, a konačan rezultat i nadu Viteseu u revanšu dao je Openda u 74. minutu.