Izvor: MozzartSport.com, 29.Okt.2020, 15:40

Krespova Defensa primila gol sa centra, pa zasukala rukave i preokrenula (VIDEO)

Defensa prebolela eliminaciju iz Libertadoresa

Večeras se slavi u Buenos Ajresu. Kako zbog velikog trijumfa Lanusa nad Sao Paulom, tako i jer je Defensa i Hustisija stekla prednost pred revanš šesnaestine finala Sudamerikane sa paragvajskim Sportivo Lukenjom – 1:2. Nije prošlo ni osam dana otkako je Defensa poražena od Santosa koji joj je oduzeo pravo na nokaut fazu Libertadoresa. Sa tom ranom, još uvek svežom i otvorenom, argentinska ekipa je ušla u okršaj sa paragvajskim >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << timom koji je pokazao da je Ernan Krespo odradio odličnu pshiološku pripremu.

Trijumf Jastrebova ostao je u blagoj senci Lanusovog podviga, ali utakmica je sama po sebi ponudila nesvakidašnje događaje. Ne dešava se često da vidimo gol sa pola terena. A kada se desilo da isti fudbaler koji sa centra igrališta pogodi protivničku mrežu, u nastavku utakmice zatrese i svoju? Verovatno nikada. Do večeras. Vezista domaćina Aldo Vera je u osmom minutu doneo prednost svog timu, a onda ju je dvadesetak minuta kasnije i oduzeo.

I kada je već rival pomogao autogolom, gosti su odlučili da to iskoriste i olakšaju sebi posao u revanšu koji je na programu četvrtog novembra na stadionu Norberto Tomageljo. Brajan Romero je ispeo da se izmigolji protivničkoj odbrani u 55. minutu i postigne gol za prevagu. Trijumf u gostima svakako je doprineo da se zaboravi peh u finišu grupne faze Libertadoresa i da se fokus usmeri na južnoameričku B produkciju