Kralj pao u Valeniji posle 22 pobede: Prekinuta čudesna serija Reala!

Izvor: Blic, 04.Jan.2015, 20:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Kralj" pao u Valeniji posle 22 pobede: Prekinuta čudesna serija Reala!

Fudbaleri Reala nisu nastavili tamo gde su stali 2014. godine, pošto su porazom u Valensiji sa 2:1 u 17. kolu Primere prekinuli čudesnu seriju od 22 pobede u svim takmičenjima.

Blistali su puleni Karla Anćelotija ove jeseni i zime, delovali kao nezaustavljiva mašina koja melje sve pred sobom, ali je uspela da se zaglavi na Mestalji.

Da li su "kraljevići" previše slavili na dočeku Nove godine ili su pojedinci poput Karima Benzema prekršili klupsku disciplinu i >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << skakali padobranom, italijanski stručnjak će morati da nađe odgovor, kako bi se što pre vratili na pobednički kolosek.

Činilo se da će na njemu ostati i na početku 2015. pošto je Real poveo već u 14. minutu kada je Kristijano Ronaldo precizno izveo penal pogodivši donji levi ugao. Iako su Madriđani dominirali, igrači Valensije strpljivo su čekali svoju šansu i došli do preokreta u drugom poluvremenu.

Jedan od krivaca za prekid neverovatne serije trijumfa bio je i štoper Pepe koga je lopta zakačila prilikom udarca Baragana dovoljno da prevari Kasiljasa za 1:1, da bi u 65. minutu Otamendi glavom zatresao mrežu na centaršut Pareha za veliko slavlje "slepih miševa".

Fudbaleri Rajo Valjekana pobedili su u malom gradskom derbiju ekipu Hetafea u gostima sa 2:1. Iako je Hetafe poveo već u trećem minutu preko Alvara Vaskeza, Rajo je uspeo da preokrene rezultat i zabeleži pobedu golovima Jozabeda Sančeza u 39. i Raula Baene u 64.

Hetafe je nastavio sa očajnim rezultatima u poslednje vreme pošto trijumf nije ostvario ni sedmu utakmicu zaredom, dok je Rajo prekinuo seriju od tri poraza.

Rajo se pobedom popeo na deobu sedmog mesta na tabeli sa 20 bodova, dok je Hetafe 13. sa 17 bodova.