Izvor: MozzartSport.com, 21.Jan.2021, 22:09

Kraj žurke na Ibici: Bilbao u nadoknadi sprečio novu senzaciju (VIDEO)

Trećeligaš bio pred produžecima sa osvajačem španskog Superkupa

Kako stvari stoje, špansko ostrvo Ibica poznto po dobrom provodu i žurkama uskoro bi moglo da dobije klub u Primeri. Kako istoimeni trećeligaš igra u Kupu kralja, apsolutno to zaslužuje.

Klub osnovan 2015. godine prošle sezone je u šesnaestini finala dobrano namučio Barselonu, koja je golovima Antoana Grizmana tek u 72. i 94. minutu preokrenula na 2:1. U svom drugom učešću u ovom takmičenju, >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Ibica je ponovo stigla do šesnaestine finala - razbucavši Seltu 5:2 - a malo joj je nedostajalo da napravi i korak više.

Sjajno su momci u svetlo-plavim dresovima igrali protiv novopečenog osvajača Superkupa Španije, Atletik Bilbaa, međutim, nisu uspeli da ga eliminišu. Bili su na dohvat produžetaka, što bi takođe bio podvig, ali je Unai Nunjez u prvom minutu nadoknade iskoristio centaršut sa desne strane, vešto se ubacio ispred protivničkog igrača i matirao Đermana Parenja za konačnih 2:1.

Planirao je Marselinjo Toral da posle iscrpljujućeg finala sa Barselonom za trofej Superkupa odmori standardne prvotimce, međutim, morao je da ih uvodi u drugom poluvremenu, jer je Bilbao bio taj koji je jurio zaostatak.

Gosti su na poznatom ostrvu dočekani aplauzom igrača Ibice zbog uspeha ostvarenog nekoliko dana ranije, ali ne i sa belom zastavom. Štaviše, domaćin je bio konkretniji, agilniji i, možemo slobodno reći, bolji. Poveo je u 12. minutu kada je bivši igrač Valjadolida, Havi Perez, strahovito snažno i precizno šutirao iz trka sa ivice kaznenog prostora.

Svestan da se kocka s ugledom kluba, novi trener Bilbaa za drugo poluvreme poslao je Ikera Munijaina i Raula Garsiju. Upravo su njih dvojica u 52. minutu kreirali izjednačenje. Prvi je centirao iz kornera, a drugi lepo šutirao glavom.

To, ipak, nije niti uplašilo, niti demoralisalo fudbalere trećeligaša. Nastavili su u svojoj nameri da se domognu istorijskog plasmana u osminu finala, konstantno napadali i uspeli da po drugi put zatresu mrežu, ali je gol posle kornera u 63, minutu poništen, pošto se vezista iz Gane, Kvasi Simbo, nalazio u ofsajdu dok je markirao Atletikovog golmana Jokina Ezkietu. Arbitar Pablo Gonzales pokazao je da se pogodak ne priznaje, ali ni to nije uticalo da Ibica posustane.

Možda je, ipak, trebalo malo spustiti gas u finišu i koncentrisati se više na odbranu kako bi se ušlo u produžetke...