Izvor: MozzartSport.com, 16.Jan.2021, 01:21

Koškanje, golovi i po bod: Sporting trlja ruke posle remija Porta i Benfike (VIDEO)

Domaćin u završnici susreta sa igračem manje uspeo da sačuva bod

Borba do poslednjeg atoma snage na stadionu Dragao u derbiju 14. kola šampionata Portugalije završena je bez pobednika (1:1), a ishod susreta između Porta i Benfike najviše je obradovao Sporting.

Benfika je pokazala zube već u 8. minutu kad je Haris Seferović iz izgledne situacije uputio udarac, ali je gađao pored leve stative. Samo devet minuta kasnije gosti su ponovo zapretili, ovaj put >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << preko Aleksa Grimalda koji je iz prve materijalizovao odlično proigravanje Seferovića.

Porto je odgovorio iz prvog ozbiljnijeg napada, u 25. minutu kad je Taremi dočekao dodavanje Korone u srcu šesnaesterca i pretočio ga u izjednačenje.

Borba spuštenih gardova nastavlia se i posle pogotka domaćina, pa je Gabrijel Nunez Ribeiro u 30. minutu pogodio stativu, dok je šest minuta kasnije priliku za Porto imao Luis Dijaz koji je gađao pored gola.

Motivisani rivali želeli su ceo plen i tri boda kojima bi nastavili pohod za Sportingom koji je upisao remi protiv Rio Avea (1:1), a uzavrele strasti kulminirale su u 50. minutu kad je došlo do koškanja nakon što je jedan od igrača domaćina tokom prekida pogodio loptim Silvu koji je ležao na travi. Blaži konflikt u kojem je učestvovala većina aktera okončan je žutim kartonima za Pepea i Picija.

Niz šansi na obe strane nastavili su Rafa Silva u 62. i Musa Marega u 70. minutu, ali su golmani sjajnim intervencijama sačuvali mreže. Bespoštedna borba za svaku loptu na momente je prelazila granice fer pleja, a tako je bilo i u 73. minutu kad je Taremi zbog vrlo oštrog starta otvorenim đonom nad Otamendijem zaradio direktan crveni karton.

Strelac izjednačujućeg gola tako je saigrače ostavio na cedilu, a kazna je mogla da stigne u 80. minutu kad je Vertongen glavom stavio na muke golmana domaćina koji je ipak uspeo da sačuva bod.

Iz remija na Dragau najviše je profitirao Sporting, lider u šampionskoj trci koji je tako zadržao četiri boda prednosti u odnosu na rivale iako se spotakao protiv Rio Avea i osvojio samo bod.

Rivali su nerešenim ishodom odigrali prvi meč bez pobednika posle osam susreta i duela bez pogodaka u decembru 2017. godine.