Izvor: MozzartSport.com, 29.Sep.2021, 06:06

Koritiba u nadoknadi izbegla poraz od davljenika (VIDEO)

Lider brazilske Serije B nastavio seriju mečeva bez neuspeha - 1:1

Neće navijači Koritibe dugo čekati na povratak u elitno društvo. Klub iz Parane je na dobrom putu da se godinu dana po ispadanju iz Serije A vratio u istu. Na 11 mečeva do kraja Glorioso je lider druge lige sa osam bodova prednosti u odnosu na petoplasirani Gojas (prva četiri tima idu u viši rang). Međutim, na tom putu Koritiba se večeras spotakla. Nogu joj je u 27. kolu Serije B postavila "davljenik" Konfijansa, >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << odnevši bod sa stadiona Kuto Pereira - 1:1 (0:1).

Preciznije, ispustivši dva, pošto je do prvog minuta nadokande imala minimalnu prednost stečenu u 21. minutu. Kako bilo, remi lidera sa pretposlednjeplasiranim timom Serije B samo na prvi pogled predstavlja veliko iznenađenje. Jer Konfijansa je u poslednje vreme podigla formu, večerašnji meč bio joj je peti uzastopni bez poraza i u tom periodu primila je samo dva gola, uključujući i ovaj koji joj je dao Vilijam u 91. minutu.

Koritiba je s druge strane bez neuspeha na prethodnih šest mečeva, ali se sve više muči sa realizacijom, što se dalo primetiti od sredine prvog poluvremena kada je Nirli preciznim udarcem glavom sa druge stative doveo goste u prednost.

Koritiba je kao i pre primljenog gola nastavila sa napadima, samo što nikako nije uspevala da pronađe put do protivničke mreže. Kako se utakmica približavala kraju, Konfijansa se sve više fokusirala na odbranu svog gola i čuvanje minimalne prednosti. Ipak, striktna defanziva obila joj se o glavu u prvom minutu nadoknade, brana je popustila u samom finišu, a probio ju je rezervista Vilijan takođe udarcem glavom posle centaršuta za konačnih 1:1

BRAZIL 2 - 27. KOLO