Izvor: MozzartSport.com, 25.Jun.2021, 02:36

Korintijans i Seara se prisetili ukusa pobede, Internasional slavlje začinio koškanjem (VIDEO)

Pregršt uzbuđenja u 6. kolu šampionata Brazila

Nakon niza utakmica u kojima su ispuštali bodove Seara i Korintijans ponovo su osetili slast pobede. Tim iz Fortaleze do celeo plena stigao je pobedom nad Atletikom Mineirom (2:1) u šestom minutu sudijske nadoknade, a prvu pobedu domaćinu posle četiri susreta u kojima je osvojio samo dva boda doneo je Laserda.

Potencijalno iznenađenj je najavio Lima pogotkom već u trećem minutu, ali je Atletiko >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << u drugom poluvremenu stigao do izjednačenja pogotkom Gabriela na asistenciju Hulka.

Seriju duela bez pobede istovremeno je prekinuo i Korintijans trijumfom nad Sport Resifeom (2:1), a vođstvo domaćinu doneo je Maidana u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena zatresavši svoju mrežu. Pogodak u završnici prvog dela igre ispostavio se kao pokretač za Korintijans te je Žo, na dodavanje Žila, u 52. minutu udvostručio prednost. Nadu gostima, osam minuta pre kraja, vratio je Treljez u 82. minutu, ali Sport Resife nije imao snage da u potpunosti neutrališe zaostatak i stigne do boda.

Veoma uzbudljivo je bilo i na susretu Šapekonesea i Internasionala, gde su gosti golovima Kijaa i Juri Alberta najavili pobedu, međutim Derlan je odgovorio golom koji je vratio neizvesnost u 56. minutu. Tenzije su dostigle vrhunac u sudijskoj nadoknadi kada je Silva odgurnuo jednog od rezervista gostiju i za to zaradio crveni karton. Želeći da se raskusuraju sa napadačem, igrači Internasionala sa klupe, Kijao i Fernandeš su nastavili konflikt te je i njima pokazan put ka svlačionici.

BRAZIL 1 - 6. KOLO