Kontroverzan preokret PSŽ-a, šampion u finišu ostao bez ičega VIDEO

Izvor: B92, 29.Okt.2021, 22:58

Fudbaleri Pari Sen Žermana pobedili su Lil 2:1 na otvaranju 12. kola francuske Lige 1.

Domaćin je na Parku prinčeva do pobede došao preokretom u poslednjih 16 minuta igre.

Sporan je bio baš taj 74. minut kada je kapiten Markinjos doneo izjednačenje, posle pogotka Džonatana Dejvida u prvom poluvremenu.

Mauro Ikardi, koji je na poluvremenu zamenio indisponiranog Lionela Mesija koji se žalio na povredu posle nekoliko udaraca, je smetao golmanu Ivu Grbiću, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ali VAR nije hteo da poništi kontroverzan gol.

Činjenica je da je hrvatski čuvar mreže bio daleko da spreči udarac Markinjosa, ali i da ga je Ikardi ometao, što se baš uz VAR u većini slučajeva sankcioniše.

Takav epilog je slomio aktuelnog šampiona, pa je konačan udarac moćni PSŽ zadao dva minuta pre kraja.

Anhel Di Marija je pokrenuo akciju, odigrao dupli pas sa Nejmarom, a Argentinac maestralno pogodio suprotan ugao.

Za veliko slavlje "svetaca" i 10 bodova više od prvog pratioca Lensa, uz meč više.