Izvor: MozzartSport.com, 24.Okt.2020, 20:05

Konte se sakrio pod široka leđa Lukakua, Inter se znojio, pa izduvao (VIDEO)

Laganih 2:0 protiv Đenove

Remi protiv Lacija, poraz od Milana, pa podela plena sa Borusijom Menhengladbahom i to samo zahvaljujući golu u sudijskoj nadoknadi. Prvi put ove sezone Antonio Konte je osetio pritisak, ali Romelu Lukaku je poturio svoja široka leđa da šefa rastereti muka. Belgijanac je nastavio golgeteresku seriju i sedmim pogotkom na šest utakmica skinuo dobar deo pritiska sa ekipe. Inter se mučio na gostovanju kod Đenove, ali je na kraju slavio >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << sa 2:0.

Jeste Inter od samog starta meča bio dominantan tim na terenu, ali bi se ugruvao svaki put kad bi naleteo na zid pred golmanom Grifona Matijom Perinom. Đenova o igri nije ni razmišljala, sva pažnja je bila usmerena na odbranu svog gola. Terali su tako dokle su mogli, prvi put u eri Antonija Kontea Nerazuri su prvo poluvreme odigrali bez šuta u okvir protivničkog gola, tako je bilo i posle sat vremena igre, ali...

Nije tako moglo doveka. Ni bolji timovi ne bi izdržali taj pritisak, kamoli Đenova. Posebno kad protiv sebe imaš razarača kakav je Romelu Lukaku. Ovog puta će platiti večeru Nikolu Bareli, koji mu je sjajno otvorio prostor lucidnom loptom u 64. minutu, mada je i Lukaku svoje obavi pokazavši da igra samo na mišiće, već da zna i da “zavrne“ čuvara. Ispao je Edoardo Goldaniga, a Lukaku postigao i peti gol u tri sudara sa Đenovom, njegovom omiljenom mušterijom u Seriji A.

Tog sekunda utakmica je bila i završena, jer Đenova je tek tada krenula da vezuje više od dva pasa, tek tad nakog toga je imala i prvi i jedini šut ne u okvir, već ka protivničkom golu (!), ali bilo je već kasno. Nije lako kad si 70 minuta pod pritiskom i onda želiš da sliku okreneš za 180 stepeni.

Peta uzastopna pobeda Intera protiv Đenove i peti put bez primljenog gola. Đenova prosto ne ume protiv Intera. I pogodak Danila D’Ambrozija za 2:0 u 79. minutu samo je tu činjenicu podvukao. U tih pet utakmica gol razlika 18:0!

SERIJA A - 5. KOLO

Petak

Sasuolo - Torino 3:3 (0:1)

/Đuričić 71, Kirikeš 84, Kaputo 85 – Lineti 33, Beloti 77, Lukić 79/

Atalanta – Sampdorija 1:3 (0:1)/Zapata 80pen – Kvaljarela 13, Torsbi 59, Jankto 92/

Đenova – Inter 0:2 (0:0)