Izvor: MozzartSport.com, 26.Sep.2021, 15:05

Ko će kome... Mešer spasao bod Bordou, a “svom” Renu oteo pobedu iz ruku (VIDEO)

Podela bodova na Matmut Atlantiku – 1:1

Tako to obično biva: igrač pet godina nosi dres jednog kluba, proslavi se u njegovom dresu, a onda ode u drugi i postigne gol – protiv ovog prvog.

Edson Mešer je ime koje su klicali navijači Bordoa danas u duelu sa Renom, dok su fanovi gostujućeg tima verovatno proklinjali dane kada su mu aplaudirali dok je bio jedan od njihovih miljenika.

Imao je Ren sve u svojim rukama, vođstvo, dominaciju na terenu, >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << brdo neiskorišćenih šansi i kako to obično biva, stigla da je kazna. Ali, da li je morao baš Mešer i to baš u 89. minutu kada najviše voli… Na koncu meča na Matmut Atlantik stadionu – 1:1.

Ulogu junaka meča trebalo je da ponese Gaetan Labord. Novi napadač Rena, koji je stigao iz Monpeljea za 15.000.000 evra, isplaćuje svaki evro uložen u njega. Ovo danas mu je bio meč broj devet, a gol broj šest. Rutinski je reagovao na pas Traorea u 56. minutu, poslao loptu tamo gde golman nije mogao ni pogledom da je isprati.

Ređao je Ren šanse i posle gola. Flavijen Tait je čak i posle izjednačenja, u 92. minutu, imao veliku priliku da donese crno-crvenima trijumf, ipak lopta je fijuknula preko prečke.

Nije bilo ni sreće za goste u tom kobnom 89. minutu. Mešer je slabo zahvatio loptu, koja je došla do njega nakon kornera, međutim, ona je na putu do mreže zakačila igrača Rena na petercu i prevarila golmana.

Tako da ostaje status kvo posle osmog kola Lige 1: Bordo još nema nijednu pobedu kod kuće u sezoni, a Ren nijednu u gostima.

LIGA 1 – 8. KOLO

Sent Etjen - Nica 0:3 (0:1)