Izvor: MozzartSport.com, 30.Okt.2021, 23:47

Klub Briž dao gol u 39. sekundi, Bas Dost zablistao (VIDEO)

Slavlje na gostovanju Sint Trojdenu - 1:2

Uspešan posao odradio je Klub Briž. Nije baš da mu je sve išlo kao po loju, ali je sa dva pogotka Basa Dosta upisao nova tri boda i to na gostovanju Sint Trojdenu - 1:2 (1:1).

Meč je savršeno krenuo po goste jer su do prenosti stigli već u 1. minutu. Dost je iskoristio šansu koju mu je namestio Lang i Briž je iz "svlačionice" poveo na ovoj utakmici. Samo 39 sekundi bilo mu je potrebno da zatrese mrežu domaćina.
Ipak, Sint Trojden se nije predavao i relativno brzo je servirao odgovor. Igrao se 24. minut, a strelac je bio Bauer.

Kao što je startovalo prvo, slično je bilo i u drugom poluvremenu. Bas Dost je u 49. minutu ponovo bio glavni protagonista i na asistenciju Sobola doneo je, kasnije se ispostavilo, tri boda Brižu.

Za sada je belgijski šampionat neizvestan, a Briž prednjači sa 26 bodova, s tim što ima meč više od Uniona koji na svom kontu poseduje 25 bodova. Mehelen je na 23 boda, kao i Šarlroa.

Tek nas u Belgiji čekaju prava uzbuđenja…

BELGIJA 1 - 13. KOLO